Wczasy na Lanzarote. Co warto zobaczyć?

Lanzarote to magiczna wyspa, na którą warto się wybrać z kilku względów. Jednych zachwycają tutejsze plaże, innych klimat i warunki pogodowe, dzięki którym można tu spędzić udane wczasy o każdej porze roku. Na słynnej wyspie Kanaryjskiej czeka jednak wiele innych atrakcji, dzięki którym każda wycieczka po jej terenie stanie się wspaniałą przygodą.

Na co warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Wycieczki po Lanzarote to idealna oferta dla tych, którym marzą się spacery w wulkanicznej scenerii. Kto odwiedzi tereny  Parku Narodowego Timanfaya, ten nacieszy się niezwykłymi pejzażami, a przy okazji poszerzy swoją wiedzę na temat przyrodniczych walorów wysp Kanaryjskich – na stronie e-turystyczny.pl znajdziemy więcej o Parku Narodowym Timanfaya. Wczasy na Laznarote są też świetną okazją do odkrycia piękna takich miejsc, jak wulkan Montaña de la Corona oraz znajdujący się w jego pobliżu Park Tropikalny – miejsce pełne tukanów i flamingów.

Wycieczki po Lanzarote mogą też oczarować miłośników historii i architektury. Nie brak tu uroczych miasteczek, zachwycających kolonialną zabudową, nie brak też zamków, którym warto się uważniej przyjrzeć. Tu na szczególne wyróżnienie zasługuje  Castillo de Santa Barbara – najstarszy zamek na wyspie, do dziś robiący wrażenie swoją majestatyczną sylwetką.

Wczasy na Lanzarote to jedna z tych ofert, którymi od lat kuszą nas znane biura podróży. Wbrew pozorom, ten skrawek świata to nie tylko plaże, modne kurorty i sporty wodne. To malownicze zakątki, które warto lepiej poznać, i miejsca, które zachwycą nawet tych najbardziej doświadczonych turystów.