Warszawa i Kraków – niezmiennie, miejsca, które powinien odwiedzić każdy Polak

Ze swoimi osobliwymi historycznymi miastami i średniowieczną architekturą, surowymi lasami i drobnymi piaszczystymi plażami, tętniącym życiem miejskim i kreatywną sceną kulinarną, Polska jest w równym stopniu fascynującym i zaskakującym krajem. Dwa główne miasta w Polsce, Kraków i Warszawa, również będą się bardzo różnić od siebie, ale oba są świetnymi celami na krótki pobyt w mieście sztuki.

Dumna stolica – Warszawa

Warszawa, rozległa stolica, jest nowoczesnym i tętniącym życiem centrum, z wieloma światowej klasy atrakcjami, takimi jak Muzeum Powstania Warszawskiego, a także wspaniałymi sklepami i kwitnącą sceną gastronomiczną, w której wyróżnia się elegancka polska restauracja – nowoczesna Warszawa Wschodnia, której właścicielem jest Mateusz Gessler. Niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej miasto zostało odbudowane przy użyciu oryginalnych fotografii i malowideł dla niektórych obszarów, dzięki czemu zwiedzający mogą zorientować się, jak wyglądało w czasach swojej dawnej świetności.

Centrum polskiej kultury – Kraków

Natomiast urokliwe krakowskie Stare Miasto pozostało w dużej mierze nienaruszone od XIII wieku. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych centrów historycznych w Europie, skupisko wspaniałych budynków z epoki, krętych brukowanych uliczek i majestatycznych zabytków na każdym rogu. Sercem Starego Miasta jest Rynek Główny, wspaniały duży plac wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Pośrodku rynku znajduje się Rynek Włókienniczy, wspaniały budynek z epoki renesansu. To, co było epicentrum polskiego handlu tekstyliami w średniowieczu, jest obecnie siedzibą sklepów i wystaw sztuki. Na placu znajduje się również Bazylika Santa Maria, jedno z najważniejszych miejsc kultu w Polsce.

źródło: Warszawa Info