Austria – jakie atrakcje warto zwiedzić w kraju salzburskim?

Znana z unikalnych, górskich scenerii Austria stała się krajem wymarzonym dla turystów – przyrodników. Cuda natury na terenie tego państwa można ujrzeć niemal na każdym kroku. Dla miłośników naturalnych atrakcji kierunkiem doskonałym na wycieczki może się okazać Kraj Salzburski.

Znany z uroczych miast i kurortów, przyciąga pięknymi dolinami oraz przyrodniczymi skarbami. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Jakie zakątki koniecznie trzeba odwiedzić w tej części Austrii?

Kraj Salzburski, ze względu na swój górski charakter, może się pochwalić przede wszystkim ukrytymi w górach jaskiniami oraz malowniczymi wodospadami. Piękne doliny i wąwozy to kolejne atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić nieco uwagi w trakcie wycieczki po tej części Austrii.

Do największych atrakcji przyrodniczych na terenie Kraju Salzburskiego uznawane są tutejsze jaskinie

Te podziemne królestwa mogą oczarować siecią swych korytarzy, głębokością oraz szatą naciekową. W gronie najcenniejszych obiektów tego typu znalazły się jaskinie Lamprechtsofenloch. Położone na terenie Salzburskich Alp Wapiennych stanowią dla turystów wyjątkowo atrakcyjny cel wycieczki. Długość podziemnych korytarzy wynosi tu ponad 35 km, choć trasa turystyczna liczy sobie tylko 600 metrów. Kolejną perełką tego typu jest Eisriesenwelt Hohle – wspaniały system jaskiń lodowych, które zostały odkryte pod koniec XIX wieku. Dziś stanowią one jedną z największych atrakcji turystycznych w rejonie Salzburga. Lodowe draperie oraz kaskady prezentują się tu wspaniale, a wizyta w tym podziemnym królestwie lodu każdemu może sprawić wiele radości.

Kraj Salzburski może się też pochwalić malowniczymi wodospadami w Wysokich Taurach. Atrakcją wyjątkową stanowią tu wodospady Krimml, które zaliczane są do najwyższych wodospadów na świecie. Łączna wysokość trzech kaskad wynosi blisko 400 metrów. Dzięki specjalne ścieżce spacerowej do tych malowniczych wodospadów zasilanych przez wody z lodowców dotrzeć może każdy turysta. Taka wyprawa, dzięki malowniczej scenerii, to wyjątkowa gratka dla miłośników górskich wędrówek oraz przyrodników.

Więcej artykułów o najbardziej interesujących rejonach z całego świata, przeczytasz w serwisie nakoncuswiata.pl.

Kolejnym cudem natury, z którym można się spotkać w czasie wycieczki po Kraju Salzburskim, jest Lichtensteinklamm – wspaniały wąwóz, uznawany za jeden z najgłębszych i najdłuższych w całych Alpach. Czekają tu i piękne wodospady, i ciepłe źródła. Największym walorem jest jednak wspaniała sceneria, której urokowi trudno się oprzeć.