Ubezpieczenie turystyczne – bądź bezpieczny podczas majówki

Długi majowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Wiesz już, jak go wykorzystać? A może dopiero zastanawiasz się, gdzie pojechać? Tak czy siak, warto już teraz pomyśleć zabezpieczeniu i wybrać ubezpieczenie turystyczne na majówkę. Dzięki temu unikniemy ewentualnych nieprzyjemności.

1. Ubezpieczenie turystyczne na długi weekend – co trzeba wiedzieć?

2. Pomysł na majówkę w Polsce

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to powiedzenie świetnie się sprawdza, jeśli chodzi o podróże. Pandemia pokazała nam, że warto doceniać to, co jest tuż obok i odkrywać nieodkryte regiony Polski. Niezależnie od tego, czy zamierzasz spędzić majówkę w kraju, czy też za granicą, w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie i zakup ubezpieczenia turystycznego, szczególnie w dobie covid-19.

1. Ubezpieczenie turystyczne na długi weekend – co trzeba wiedzieć?

Ubezpieczenie turystyczne należy dopasować do rodzaju wyjazdu. Inne potrzeby mamy wyjeżdżając w Beskidy lub Tatry, inne zaś, gdy jedziemy do Hiszpanii, jeszcze inaczej należy się przygotować do nurkowania w Egipcie czy innej podróży zagranicznej. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. A w tym przypadku – zabezpieczony na każdą ewentualność.

Najważniejszą kwestią w ubezpieczeniu turystycznym jest ubezpieczenie kosztów leczenia na wypadek zachorowania (również na covid-19) lub nagłego wypadku. To pozwala uniknąć gigantycznych opłat na pokrycie kosztów leczenia w razie podbramkowej sytuacji.

Pamiętaj, że EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, działa wyłącznie na terenie Unii Europejskiej. Ponadto EKUZ nie zawsze pokrywa koszty leczenia, dlatego warto zdecydować się na odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Odpowiednie, czyli takie, które obejmuje nie tylko koszty leczenia, ale i pomoc assistance, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Więcej o ogólnych warunkach ubezpieczenia dowiesz się na TU Europa.

2. Pomysł na majówkę w Polsce

Jeśli Twój długi weekend w maju ogranicza się jedynie do dwóch, trzech dni, wyrusz w Polskę i ciesz się pięknymi krajobrazami. Oto 3 pomysły na majówkę w Polsce:

  • Bory Tucholskie, czyli leśne wycieczki, przyroda i świeże powietrze. To nieodkryta kraina, w której możesz wypocząć z dala od tłumu i zobaczyć ciekawe widoki
  • Szklarska Poręba, która urzeka o każdej porze roku. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, pełne ciekawych formacji skalnych, szlaków turystycznych i atrakcji dla dzieci
  • Kraków, Dolinki Podkrakowskie, Pustynia Błędowska, okoliczne zamki – w tym pięknym mieście i okolicach z pewnością nie zaznasz nudy.