Projektujemy swojego kampera – wentylator i lodówka

Wentylator pomoże utrzymać cyrkulację powietrza, a przepływ powietrza jest niezbędny w czasie upałów. Będziesz także musiał go uruchomić podczas gotowania w swoim kamperze, aby uniknąć skraplania pary wodnej. Wentylatory zaczynają się od podstawowych, pozbawionych zbędnych dodatków, trzybiegowych jednostek. I przechodzą aż do drogich wentylatorów z termostatami, czujnikami deszczu i pilotami. Wycięcie dużej w dachu brzmi onieśmielająco, ale w rzeczywistości jest to świetna zabawa. Jeśli wykonasz kilka prostych kroków, wentylator odpowietrznika zostanie zainstalowany w mgnieniu oka.

Lodówki do Vana

Konfiguracja chłodnicza w samochodzie dostawczym to obszar, w którym naprawdę dostajesz to, za co płacisz. Najlepsze opcje są najdroższe. Najtańsze opcje są kłopotliwe i/lub nie działają zbyt dobrze. A jeśli spróbujesz zaoszczędzić pieniądze dzięki konfiguracji lodówki DIY, możesz spędzić dużo czasu na instalacji.

 

Brak chłodzenia oznacza, że jesteś ograniczony w tym, co możesz gotować po drodze. Są też szanse, że wydasz więcej pieniędzy na jedzenie poza domem. Posiadanie turystycznej lodówki na lód oznacza, że będziesz musiał często kupować lód, aby wszystko było zimne. Nie wspominając już o ciągłym bólu wyrzucania stopionego lodu i radzenia sobie z podmokłym jedzeniem.

Inwestycja w lodówkę podczas budowy kampera oznacza, że możesz przechowywać warzywa, mięso, produkty mleczne, a nawet zimne piwo. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, gotując w aucie. Jednocześnie będziesz miał możliwość jedzenia zdrowej i świeżej żywności zamiast przetworzonych posiłków. A jeśli masz dobry system zasilania słonecznego, możesz utrzymać jedzenie w chłodzie dzięki światłu słonecznemu.

Naszym zdaniem najlepszym rodzajem lodówki, jaki można dostać do kampera DIY jest przenośna lodówka / zamrażarka 12V. Te lodówki są zbudowane z myślą o funkcjonowaniu na pojazdach i łodziach. Są bardzo wytrzymałe i nie muszą być idealnie wyważone jak mini-lodówki. Mogą działać na zasilanie 12V lub zwykłe 230V. Utrzymują jedzenie tak zimne, jak chcesz, i mogą działać jako lodówka lub zamrażarka.

Są również bardzo energooszczędne, więc nie będą dużym obciążeniem dla baterii. Najlepsze lodówki 12V wykorzystują wysokowydajne sprężarki, które mają bardzo niski pobór mocy. Są również dobrze izolowane i wyposażone w pokrywy otwierane od góry, które zapobiegają ucieczce zimnego powietrza na dnie lodówki, gdy pokrywa jest otwarta.

Są pewne wady. Niektórzy mogą mieć trudności z efektywnym organizowaniem żywności za pomocą otwartej konstrukcji. A dzięki tego typu lodówkom nie uzyskasz domowego wyglądu wbudowanej mini-lodówki.