Top 3 sposoby jak zabezpieczyć przyczepę kempingową

Coraz więcej osób decyduje się na zakup przyczepy kempingowej. W końcu caravaning jest modny, ale też jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Zamiast jechać na wakacje z biura podróży, zdecydowanie lepiej wybrać się na wakacje z przyczepą kempingową. Dzięki niej można poznać mniej popularne regiony, ale i sporo zaoszczędzić, wszak wystarczy tylko pojechać na parking dla przyczep i już ma się bezpieczny nocleg. Oczywiście poza zaletami, których niewątpliwie jest sporo jest też wada, wszak o przyczepę trzeba dbać. I tutaj pojawia się pytanie: Jak zabezpieczyć przyczepę kempingową ? Poznajcie nasze top 3 sposoby.

Dlaczego o przyczepę trzeba dbać?

Cóż, zaczniemy może od tego, dlaczego o przyczepę trzeba dbać. Wydaje się to oczywiste, ale jednak zdarza się, że wiele osób o tym zapomina. Jeżeli będziecie dokonywać regularnych przeglądów, macie pewność, że ewentualna awaria zostanie już znaleziona na początkowym etapie, a dzięki temu sam koszt naprawy nie będzie wcale duży. Do tego taka przyczepa będzie się lepiej prezentować, a jej wartość nie będzie szybko maleć. Zatem, gdy podejmiecie decyzję o jej sprzedaży, gdyż będziecie chcieli zakupić nową, to możecie na tej transakcji jeszcze zarobić. Jednocześnie koszty przeglądów wcale nie są wysokie, zatem to kolejny argument, aby ich dokonywać. I najważniejszych argumentem, dlaczego trzeba dbać o przyczepę jest bezpieczeństwo, a na nim w żadnym wypadku nie można oszczędzać. Skoro to już jasne, to czas przejść do top 3 sposobów jak zabezpieczyć przyczepę.

Top 1 : mocny pokrowiec na przyczepę kempingową to podstawa

Czasami najlepsze rozwiązania są niemal na wyciągnięcie ręki. Na pewno warto się na nie zdecydować, tym bardziej, że można zyskać komfort, ale i bezpieczeństwo, a do tego takie rozwiązanie nie jest obciążające dla portfela. Dlatego też w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć mocnego pokrowca na przyczepę kempingową. Można powiedzieć, że to absolutne must have. Oczywiście pokrowców jest wiele. Jednak bez problemu można znaleźć taki, który jest praktyczny i doskonale chroni. Na pewno powinien być całoroczny, czyli powinien sprawdzić się przy niskich, ale też wysokich temperaturach, wszak każdy może uprawiać caravaning o innej porze roku. Szczególnie ważne, by zapewniał ochronę termoizolacyjną, wszak wtedy w znaczący sposób będziecie mogli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Dobrze sprawdzi się taki, który składa się z górnej i dolnej części. Ta pierwsza doskonale izoluje obszar przednich i bocznych szyb, natomiast ta druga, czyli dolna osłania nieizolowaną komorę silnika, nadkola, a nawet wnękę na nogi. Dzięki temu w kabinie kierowcy będzie ciepło. Dobrze jeżeli mata jest także wodoszczelna i sprawdzi się w czasie deszczu. Na pewno możemy Wam polecić taką, która wykonana jest z mocnej tkaniny PE, a za sprawą wewnętrznej izolacji poliestrowej wilgoć gromadzona jest w środku. Wybierając taki model, macie pewność, że posłuż przez wiele lat.

Top 2: garaż

Pokrowiec na przyczepę kempingową wydaje się rozwiązaniem nader praktycznym i rzecz jasna najlepszym. Ale można też postawić na garażowanie przyczepy. Jednak jak możecie się domyślić musicie dysponować dużym i wysokim garażem. Można także takowy wynająć, ale koszty miesięczne są dosyć wysokie, dlatego też lepiej postawić na pokrowiec. Garaż sprawdza się raczej, gdy robicie sobie przerwę od caravaningu i zwyczajnie przez jakiś czas nie zamierzacie podróżować w ten sposób.

Top 3 wiata z dachem

Mamy jeszcze jedno rozwiązanie, choć znowu nie jest tak dobre jak pokrowiec. Ale jednak czasami warto w nie zainwestować, a wraz z pokrowcem tworzy naprawdę dobre połączenie. Tutaj mamy na myśli wiatę z dachem dwuspadowym. Powiedźmy, że jest to jakaś alternatywa dla garażu. Fakt, że boki są niezabudowane nie jest idealnym rozwiązaniem, ale lepszym niż żadne. Tym bardziej, że koszt wynajęcia dużego garażu nie należy do niskich. Taka wiata zapewnia ochronę przez deszczem czy opadami śniegu. Jak widzicie jest kilka rozwiązań, jak chronić przyczepę kempingową, ale chyba nie macie wątpliwości, które z nich jest najlepsze.