Kuba i jej skarby. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Kuba ma się czym pochwalić, a wczasy na tej wyspie każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas? Na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie Kuby – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Kuby nie może się obejść bez spaceru po tak wyjątkowym mieście, jakim jest Hawana. Oczywiście sama Hawana jest piękna i jej walory opisał chociażby renomowany portal turystyczny TurystykaInfo.pl. Hawański Kapitol robi wrażenie, uwagę przyciągają też zabytkowe forty z XVI wieku. Muzeum Miasta, słynna promenada Paseo del Prado oraz miejsca, w których tak chętnie zatrzymywał się Ernest Hemingway – oto atrakcje, dzięki którym spacery po wyspiarskiej stolicy będą dla wielu z nas nie lada gratką. Hawana może się też pochwalić uroczymi domami i zabytkowymi samochodami, których nie brak na tutejszych ulicach.

Ciekawą zabudową może się też pochwalić Trinidad – kolejne miasto, któremu turyści zaglądający na Kubę bardzo chętnie poświęcają swój czas. Miasto to przyciąga kolorowymi domami oraz plażami, na których można się nacieszyć wypoczynkiem w pięknej scenerii. Inną miejscowością, do której warto zajrzeć podczas wycieczki po Kubie, jest Vinales. Czekają tu m.in. takie atrakcje, jak Galeria Sztuki oraz Museo Municipal. Warto też odwiedzić Remedios – jedno z najstarszych miast na wyspie, wyróżnione wpisem na listę UNESCO. Cobre jest z kolei miejscowością pielgrzymkową, znaną z pięknej bazyliki.

Nie tylko architektura, ale również natura

Kuba to również malownicze zatoki i plaże. Gdzie warto się wybrać? Jednym z ciekawszych punktów jest Zatoka Świń, o której często mówi się w kontekście Zimnej Wojny. Dziś zatoka ta jest jedną z wielu kubańskich atrakcji turystycznych oraz miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników nurkowania. Pico de Turquino jest z kolei atrakcją dla tych, którzy preferują piesze wędrówki w wyjątkowej scenerii. Najwyższy szczyt Kuby przyciąga, a kto go zdobędzie, ten z pewnością żałować nie będzie.

Kuba to magiczny skrawek świata, któremu znane biura podróży nie bez powodu tak chętnie poświęcają swój czas. Piękne plaże, ciekawe budowle oraz przyrodnicze skarby – wszystko to sprawia, że wycieczki po tej wyspie dla wielu z nas będą wyjątkową przygodą.