czaplinek

Atrakcje Pomorza Zachodniego. Czaplinek

Jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych oraz dla tych, którzy wakacje uwielbiają spędzać nad jeziorem. Malownicze położenie oraz noclegi, które można tu znaleźć bez problemów sprawiają, że Czaplinek jest jednym z popularniejszych letnisk. To zarazem jedna z tych miejscowości, którą z pewnością warto odwiedzić podczas wycieczki po tej części Polski. Tu Pomorze Zachodnie pokazuje swe wyjątkowo piękne i atrakcyjne oblicze. Co zatem warto odwiedzić w Czaplinku?

Szlak Drawy oraz jezioro Drawsko sprawiają, że w Czaplinku można doskonale wypocząć. Nie brak tu również ciekawostek dla miłośników historii i zabytków architektury. Wśród budowli, którym w czasie wycieczki po okolicy warto poświęcić nieco uwagi, znajduje się gotycki kościół Trójcy Świętej. Co ciekawe, świątynia ta powstała na ruinach zamku, który wcześniej należał do zakonu templariuszy. Interesujące miejsce budowy świątyni, podobnie jak pełna tajemnic historia zakonu sprawiają, że Czaplinek jest chętnie odwiedzany przez miłośników tajemnic i różnych zagadek historycznych. Tu z pewnością można pobudzić wyobraźnię. Wiele uroku ma wnętrze kościoła, w którym dominuje wyposażenie barokowe. Ciekawie prezentuje się pochodzący z XVIII wieku ołtarz, warto też zwrócić uwagę na ciekawą polichromię.

Czaplinek może się także poszczycić pięknym rynkiem, na który z pewnością warto zajrzeć. Rynek jest też ważnym punktem dla miłośników turystyki rowerowej. To właśnie na jego płycie zaczyna się większość szlaków rowerowych, dzięki którym na dwóch kółkach można odbyć szereg fascynujących wycieczek po okolicy.

Jeżeli potrzebujesz więcej wspaniałych miejsc nad naszym pięknym Bałtykiem, odwiedź Szczecin Info, gdzie znajdziesz je wszystkie.