Zakynthos – atrakcje (i ceny) greckiej wyspy

Grecja większości z nas kojarzy się z mnóstwem pięknych plaż na których to widnieje niemalże przezroczysta woda. Faktycznie takie nieziemskie wręcz miejsca jeszcze istnieją. A wiele z nich możemy znaleźć właśnie w Grecji.

Prawdziwie nieziemskie miejsce – Zakynthos

Jednym z nich jest wyspa Zakynthos. Znajdująca się w archipelagu Wysp Jońskich oferuje nam złoty piasek i niesamowite widoki. Nie ulega wątpliwości, że w takich miejscach najlepiej jest odpocząć po ciężkiej pracy. Jednakże warto również znaleźć nieco czasu, by zwiedzić to miejsce. Głównym celem wielu turystów jest samo miasto Zakynthos. Tutaj warto wybrać się do kościoła św. Dionizosa.

To warto zobaczyć będąc na Zakynthos

Jednakże najważniejszy i najstarszy zabytek znajduje się w wiosce o nazwie Anafonitria. Zwiedzić możemy monastyr pod wezwaniem Matki Bożej. Jako ciekawostkę mieszkańcy podają, że mieszkał tu swego czasy sam opat Dionizos. Jest on dziś patronem tej wyspy. Osoby mieszkające tu przekazują, że to właśnie dzięki niemu owa świątynia jest do dziś cała choć przeszła ona niejedno trzęsienie ziemi. Będąc pasjonatem przyrody warto wyruszyć w poszukiwaniu żółwi caretta caretta. Wiosna to okres, kiedy samice pojawiają się tutaj, aby złożyć jaja. Sierpień to z kolei czas, kiedy młode wykluwają się z jaj. Nie myślmy jednak, że będziemy mogli je podziwiać na dłużej.

Te od razu pędzą do wody. A skoro już o wodzie mowa to z pewnością wielu z nas turystów wyruszy na poszukiwanie plaży, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Zatoka Wraku – tak właśnie się nazywa, a znaleźć ją możemy na północnym-zachodzie wyspy. To bezwzględnie jedne z najważniejszych zakątków i miejsce, które musimy zobaczyć będąc na wakacjach na wyspie Zakynthos.

Koszty wakacji w Grecji na Zakynthos

Czy na taki urlop w raju musimy wydać majątek? Niekoniecznie. Sam lot to koszt ok. 1500-2000 złotych. Niektóre opcje uwzględniają przesiadkę. Nocleg to wydatek co najmniej 100 złotych za pokój dla dwóch osób. Biorąc pod uwagę fakt, że możemy spędzić wakacje w tak urokliwym miejscu to cena nie są wygórowane.

Jeśli jeszcze nie mamy ustalonych planów warto na poważnie pomyśleć o wyspie Zakynthos, która idealnie wpasuje się w plany osób chcących spędzić czas zarówno biernie jak i aktywnie.

Artykuły o innych wspaniałych miejscach z całego świata znajdziesz w serwisie https://www.nakoncuswiata.pl/.