Teneryfa

Teneryfa i jej skarby. Taganana

Wycieczki po Teneryfie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Ta wyspa ma się czym pochwalić, a malowniczych zakątków i historycznych miejscowości na jej terenie nie brakuje. Gdzie warto się wybrać?

Jedną z ciekawszych miejscowości, jakimi może się pochwalić Teneryfa, jest Taganana. Wioska ta jest jedną z najstarszych osad na wyspie, a dzięki malowniczej scenerii będzie dla wielu z nas niezwykle atrakcyjnym punktem w programie wycieczki. Ukryta w górach Anaga, urzeka tradycyjną zabudową oraz wyjątkową atmosferą. Co ciekawe, dopiero w latach 60-tych XX wieku zbudowano drogę, dzięki której mieszkańcy wsi otrzymali dogodne połączenie z okolicznymi miasteczkami. Wcześniej miejscowość ta była praktycznie odcięta od reszty świata, a na jej teren docierały nieliczne osoby. Dziś wieś ta jest powoli odkrywana przez turystów, którzy chcą spędzić wczasy na Teneryfie w aktywny sposób.

Z miejscowości tej można urządzać piesze wycieczki po Górach Anaga i parku krajobrazowym, kuszącym zarówno wspaniałymi punktami widokowymi, jak i przyrodniczymi ciekawostkami. Dumą tej części wyspy są lasy wawrzynowe oraz liczne gatunki ptaków, które można obserwować w trakcie pieszych wędrówek. W pobliżu wsi czeka też tak ważna atrakcja, jaką jest skała Roque de las Ánimas, znana jako jeden z najlepszych punktów widokowych na Teneryfie.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej wsi? Choć Taganana jest niewielka, na jej terenie czekają na nas wspaniałe atrakcje turystyczne. Podczas spaceru po tej miejscowości warto odwiedzić kościół Iglesia de Nuestra Señora de las Nieves, mogący się pochwalić historią sięgającą XVI wieku. To jedna z najcenniejszych perełek architektury sakralnej, z jakimi możemy się spotkać w tej części Teneryfy. Taganana kusi też pustelnią św. Katarzyny oraz bliskością wspaniałych tras pieszych – idealnych dla amatorów trekkingów i przyrodniczych spacerów.

Sprawdź też listę hoteli i najlepsze miejsca na podróże, odwiedzając https://www.infopodroze.pl.