Jak dokładnie posprzątać łazienkę

Łazienka jest jednym z tych środowisk, które z konieczności wymagają codziennego sprzątania. Nie możesz od tego uciec, jeśli chcesz mieszkać w uporządkowanym i higienicznie zdrowym domu. Armaturę łazienkową i podłogi należy myć codziennie, ale przynajmniej raz w tygodniu będziesz musiał poświęcić więcej uwagi temu środowisku i wszystkim jego elementom.

Poznaj triki, które pomogą w codziennym sprzątaniu

Mała wskazówka dotycząca codziennego czyszczenia: zawsze używaj innej gąbki i szmatki do każdej armatury łazienkowej, nigdy nie mieszaj tego, czego używasz do toalety lub bidetu, z tym, czego używasz do zlewu. Czy wiesz, ile drobnoustrojów i bakterii istnieje i jest odpornych na wyroby sanitarne? A te nie znikają łatwo za pomocą gąbki, więc najlepiej nie mieszać i trzymać każdy element czyszczący oddzielnie od pozostałych.

Aby dokładnie posprzątać łazienkę, zawsze zaczynaj od armatury łazienkowej, a raz w tygodniu, gdy zdecydujesz się poświęcić na ich oczyszczanie więcej czasu, użyj produktu, który pozostawiony do działania zwiększa jego siłę działania. Użyj go i pozostaw na kilka minut (co najmniej 5) na całej ceramice, szczególnie w jej wnętrzu.

Na zewnątrz jednak używaj tego samego produktu, przetrzyj go równomiernie na całej powierzchni wilgotną ściereczką, a następnie dokładnie spłucz. Po usunięciu detergentu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz armatury łazienkowej, również poświęć kilka minut na wyschnięcie, ponieważ w ten sposób uzyskasz jasną i błyszczącą ceramikę bez smug i plam.

Nie zapominaj o drobiazgach

Raz w tygodniu dedykowana również do czyszczenia wszelkich akcesoriów, takich jak mydelniczki, szklanka szczoteczek do zębów i szczoteczka do WC, a także jest miejsce, w którym z pewnością często zapominasz o sprzątaniu. Mam na myśli tylną część toalety, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę, gdyż łatwo osadzają się tu bakterie.

Przeczytaj także artykuł o sprzątaniu kuchni