Szlak Latarni Morskich: gdzie warto się wybrać?

Kto chce spędzić aktywny urlop nad polskim morzem, nacieszyć się pięknymi widokami i spacerami wśród unikalnych zabytków, ten koniecznie powinien postawić na podróż Szlakiem Latarni Morskich. Ta wspaniała trasa turystyczna ma się czym pochwalić, a jej pokonanie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Jakie atrakcje czekają nas na szlaku latarni morskich?

Jednym z ważniejszych punktów, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki Szlakiem Latarni Morskich, jest Krynica Morska. Obecna latarnia w tej miejscowości powstała w połowie XX wieku, jednak w jej sąsiedztwie wciąż można zobaczyć pozostałości poprzedniego obiektu, oddanego do użytku pod koniec XIX stulecia. Ciekawa latarnią morską może się też pochwalić Gdańsk. Tu, na terenie Nowego Portu, czeka interesujący obiekt, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. W Gdańsku warto wybrać się też na spacer na teren Portu Północnego, w którym wznosi się najmłodsza latarnia morska w Polsce.

Oryginalną latarnią morską kusi Sopot, wielkie wrażenie może też zrobić obiekt na Helu. Ciekawą formą przyciąga też latarnia morska w Ustce, która – mimo niewielkich rozmiarów – cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. W Jarosławcu czeka na nas piękny obiekt z lat 30-tych XIX wieku, z kolei w Niechorzu można zwiedzić latarnię, która – ze względu na otoczenie – uznawana jest za najpiękniejszy zabytek tego typu nad polskim morzem.

Każdego fana wypoczynku nad morzem zapraszamy na portal Trojmiejski.pl, gdzie publikujemy wiele ciekawostek o polskich miastach nadbałtyckich.

A gdzie warto się wybrać, by zwiedzić najwyższą latarnię morską w Polsce?

Do Świnoujścia, w którym – obok XIX-wiecznej latarni morskiej – czeka na gości bardzo ciekawe Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego.