Rejs Seszele — co robić w trakcie wycieczki?

Seszele to czarujące wyspy, na których zachwyci nas nie tylko turkusowa woda czy rajskie plaże. Planując wycieczkę, mamy szansę zorganizować dla siebie niezapomniane wakacje. Czas spędzony pod palmami, zwiedzanie, rejs na katamaranie czy nauka nurkowania — to wszystko możemy przeżyć, wybierając się na rajskie Seszele.

Seszele — kilka podstawowych informacji o archipelagu

Na wyspach będziemy mieli okazję zobaczyć na własne oczy bogactwo tropikalnej przyrody, która czaruje swoimi barwami i różnorodnością. Podczas rejsu po Oceanie Indyjskim towarzyszyć nam będzie krystalicznie czysta woda i egzotyczna roślinność. Wysoka temperatura umożliwia korzystanie ze wszystkich wodnych atrakcji takich jak nurkowanie czy wędkarstwo morskie. Mamy też możliwość odpoczynku na plaży, opalając się przy pysznych drinkach.

Seszele to wyspy wulkaniczne, dlatego fauna i flora, która na nich występuje, jest tak bardzo różnorodna i ciekawa. Świetną okazją do zobaczenia konkretnych, wyjątkowych okazów są parki narodowe, które słyną z niezwykłej roślinności. Idealną okazją, aby poznać krajobraz Seszeli, jest rejs katamaranem. Również położenie archipelagu nad Oceanem Indyjskim sprawia, że panuje na nim niepowtarzalny, ciepły i przyjemny do wypoczynku klimat. Każda wyspa zapewni nam niezapomniane atrakcje i wymarzony wypoczynek.

Najpopularniejsze miejsca odwiedzane przez turystów

Najbardziej znana na Seszelach jest wyspa Mahe, na której położona jest stolica archipelagu. To właśnie na niej tętni życie, ponieważ zamieszkuje ją 80% ludności Seszeli. Na wyspie Praslin możemy odwiedzić najpiękniejszą plażę Anse Lazio, wpisaną do światowego dziedzictwa UNESCO. La Digue również zachwyca swoją niezwykłością, a na świecie jest określana jako druga Jamajka. Seszele są idealnym miejscem do zorganizowania ślubu wśród wulkanicznych skał i krystalicznej wody. Więcej informacji na temat archipelagu i atrakcji, które powinniśmy zobaczyć, znajdziemy pod adresem https://dreamgo.pl/seszele/.

Jaka pogoda zastanie nas na Seszelach?

Seszele położone są w klimacie równikowym, dzięki czemu mamy zawsze zagwarantowane słońce i wysoką temperaturę. Sprawia to, że również woda utrzymuje przyjemne ciepło, które zachęca nas do kąpieli morskich. Takie warunki klimatyczne zapewniają nam monsuny, czyli krótkie, ale ulewny opady deszczu, po których zawsze wychodzi słońce.

Od czerwca do września trwa tam pora sucha, która gwarantuje dogodne warunki pogodowe wszystkim osobom, które uwielbiają wygrzewać się w promieniach słonecznych. Na Seszele można wyjeżdżać przez cały rok.

Jakich atrakcji doświadczymy, wybierając się na Seszele?

Jedną z najpopularniejszych atrakcji dostępnych podczas pobytu na Seszelach jest rejs katamaranem. W trakcie możemy zobaczyć praktycznie cały archipelag i odwiedzić wyspy, na których możliwe jest przebywanie przez turystów. W dniu rozpoczęcia wycieczki z pewnością zatrzymamy się na wyspie Mahe. Zobaczymy tam takie okazy jak jeżowce czy tysiące gatunków ryb żyjących w Oceanie Indyjskim. Noc spędzimy na postoju przy zatoce Sainte Anne na jachcie.

Kolejnym przystankiem może być wyspa La Digue, która słynie z plantacji kokosa oraz domów przykrytych liśćmi palmowymi. Jest to świetne miejsce do zorganizowania sesji zdjęciowej, ponieważ słynie z malowniczego krajobrazu i piękna dzikiej przyrody.

Kolejnym celem jest Praslin. Podczas rejsu w tym kierunku koniecznie powinniśmy zatrzymać się na wyspie Cousin, na której zobaczymy przepiękną rafę koralową. Na wyspie Praslin zwiedzimy rezerwat przyrody wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg spędzimy na kotwicy przy zatoce St. Anne.

Dla każdego podróżnika, który marzy o wizycie na bezludnej wyspie, najlepszą atrakcją będzie przystanek na Grande Soeur. Możliwy jest spacer po wyspie i nurkowanie. Na wyciągnięcie ręki mamy najpiekniejszy krajobraz wpostaci krystalicznej wody i wulkanicznych skał. Postój podczas noclegu przewidywany jest na Anse Petite Cour.

Następnym przystankiem jest równie popularna wyspa Curieuse. Słynie ona z palny Coco de Mer, która rośnie tylko w tamtym regionie na świecie. Podczas rejsu zobaczymy również wyspę z samotną palmą na środku. Nocleg spędzimy przy Anse Volbert na wyspie Praslin. Na pokładzie jachtu spędzimy wspaniały czas urozmaicony niezwykłymi widokami. Na katamaranie czeka na nas wiele atrakcji, które zapewniają nam rajskie Seszele. Aby dowiedzieć się więcej na temat rejsu, warto odwiedzić strone internetową https://dreamgo.pl/typ-podrozy-zwiedzaj/odkryj-kilka-wysp/kilka-wysp-na-seszelach/seszele-rejs-katamaranem/.

Rejs katamaranem po wyspie La Digue

Podczas tej wycieczki zwiedzimy narodowe parki, w których obrębie można uprawiać snorkelling. Zacumujemy w okolicy La Digue, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z takich atrakcji jak podwodne pływanie czy podziwianie rafy koralowej. Na wyspie La Digue możemy także skorzystać z wypożyczalni rowerów, które umożliwią nam samodzielne zwiedzanie. Zobaczymy również niespotykane wcześniej gatunki ptaków oraz wielkie żółwie.

Cena rejsu, czyli ile kosztuje katamaran?

Katamarany to statki dwukadłubowe z żaglami, które umożliwiają rejs w obie strony, któremu przewodzi armator. Cena rejsu zawiera w sobie nie tylko noclegi i opłaty portowe, ale może też ulec zmianie. Wliczone są także koszty sprzątania końcowego. Jest również częścią opłaty klimatycznej, która jest obowiązkowa i pomaga wspierać naturalne środowisko archipelagu.

Warto sprawdzać aktualne promocje na stronach biur podróży, które organizują wyjazdy. Dzięki temu, że możemy nocować na jachcie, cumując w porcie, nie ma konieczności wynajmowania hotelu na czas rejsu. W razie jakichkolwiek problemów możemy skorzystać z pomocy załogi, która obsługuje katamaran.