Odwiedź Rzeszów i spędź udany weekend!

Rzeszów to doskonałe miasto na weekend. Znajdziemy tu zarówno atrakcje dla osób ceniących sobie historyczne podróże jak i tych, którzy chcą odpoczywać na łonie natury. Dzięki wygodnej bazie noclegowej w centrum miasta, możliwe jest zwiedzanie bez obawy o komfort podróży. Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem, stanowiącym mini przewodnik po tym mieście. Miłej lektury!

Krótki rys na temat Rzeszowa

Datuje się, że Rzeszów powstał już 1354 roku, gdy Kazimierz Wielki na prawie magdeburskim lokował Rzeszów. Obecnie Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego, a także centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego. Miasto to ze względu na swój wielki potencjał inwestycyjny stało się ośrodkiem przemysłu informatycznego, handlowego, chemicznego, budowlanego i lotniczego oraz centrum akademickim, kulturalnym, ekonomicznym i rekreacyjnym południowo – wschodniej Polski.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

W Rzeszowie, podobnie jak w wielu miastach, centralnym punktem jest rynek. Na jego środku znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki oraz charakterystyczny budynek ratusza, który przyciąga uwagę swoim neogotyckim stylem. Jego powstanie datowane jest na 1591 rok. W podziemiach rynku utworzono Podziemną Trasę Turystyczną, przy wejściu do której mieści się punkt informacji turystycznej. To jedyny w swoim rodzaju kompleks korytarzy biegnący pod rzeszowskim rynkiem i jego zabudowaniami. Trasa ta liczy sobie 369 metrów długości i zawiera 25 piwnic oraz 15 korytarzy a podczas zwiedzania możemy zaobserwować relikty średniowiecznych murów.

Dla osób ceniących i interesujących się historią z pewnością ciekawym będzie Plac Cichociemnych – miejsce upamiętnia młodych rzeszowian złapanych i wywiezionych do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu w 1940 roku w pierwszym transporcie z Tarnowa. Na kamieniach umieszczonych na placu możemy zobaczyć tabliczki z imionami, nazwiskami oraz numerami ofiar. Drugim historycznym przystankiem jest położony nieopodal Plac Ofiar Getta. Dawniej istniał tam cmentarz żydowski.

Atrakcją turystyczną Rzeszowa z pewnością jest Fontanna Multimedialna położona pomiędzy pałacem Lubomirskich a ulicą Fryderyka Chopina. Została ona otwarta w 2013 roku i najprawdopodobniej jest jedną z największych fontann w Polsce. Najlepiej prezentuje się wieczorami, gdy organizowane są tam spektakle z użyciem dźwięku i światła. Dzięki wygodnym ławeczkom, możemy przysiąść i oddać się przyjemnej chwili relaksu.

Rodzicom z dziećmi oferujemy z kolei wizytę w Muzeum Dobranocek, w którym również my, dorośli możemy odnaleźć coś dla siebie z czasów dzieciństwa.

Rzeszów z racji dużego zazielenienia to również doskonała baza wypadowa na weekendowe naładowanie baterii. Możemy tam odwiedzić na przykład Rezerwat Bór, w którym odnajdziemy miejsca, które stanowią pozostałość dawnej Puszczy Sandomierskiej. Miłośnicy przyrody docenią także Rezerwat Przyrody Mójka, w którym można spotkać wiele rzadko występujących zwierząt, jak na przykład bobry europejskie.

Nocleg – gdzie szukać w Rzeszowie

Rzeszów to coraz częściej wybierany adres na wycieczki weekendowe czy dłuższe pobyty. To również doskonały adres na spotkania biznesowe. W ostatnich latach baza noclegowa w Rzeszowie uległa znacznemu rozrostowi. Są jednak miejsca, które warto zapamiętać na dłużej. Dobry hotel Rzeszów powinien charakteryzować się doskonałym położeniem, komfortową bazą noclegową oraz pysznymi śniadaniami. Dzięki tym trzem głównym czynnikom nasz pobyt z pewnością będzie udany. Wypoczęci będziemy mogli w pełni korzystać z atrakcji jakie oferuje nam to miasto.