Jakich narzędzi naprawdę potrzebujesz do budowy swojego kampera? Cz. 1.

Jest ich mniej niż myślisz. Chociaż dostęp do pełnego warsztatu stolarskiego i maszyn byłby niesamowity, prawda jest taka, że potrzebujesz tylko kilku podstawowych narzędzi do zbudowania swojego domu na kołach.

Wyrzynarka (Jedyna piła, której naprawdę potrzebujesz)

Gdybyśmy mieli wybrać tylko jedną piłę do użycia w naszej następnej konstrukcji, byłaby to wyrzynarka. Inne piły doskonale sprawdzają się w cięciu linii prostych, ale wyrzynarki mogą również wycinać zakrzywione linie i każdy inny kształt, jaki możesz wymyślić. Możesz nawet przeciąć metal za pomocą odpowiedniego ostrza – co przydaje się podczas instalacji wentylatora na dachu. Upewnij się, że masz wysokiej jakości ostrza i odpowiednią moc.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa i wiertła

Jest to kolejne narzędzie, które powinieneś mieć w swoim zestawie narzędzi do budowania swojego kampera. Dobra wiertarko-wkrętarka akumulatorowa jest niezbędna do wiercenia otworów i wkręcania. Będziesz także potrzebował zestawu wysokiej jakości wierteł, ponieważ będziesz wiercić otwory w metalu. Oczywiście istotna jest moc, pojemność akumulatora jak i rodzaj silnika.

Zestaw kluczy

Zestaw narzędzi zawiera klucze nasadowe, przedłużki, różne przystawki do śrubokrętów i inne przydatne narzędzia. Jest to coś, co nie tylko przyda się podczas budowy. To także niezbędne narzędzia, które zawsze powinniśmy mieć w bagażniku, nawet gdy jesteśmy w drodze.

Szlifierka

Będziesz musiał przeszlifować drewniane powierzchnie, aby stworzyć gotowe elementy, które są gładkie w dotyku i gotowe do malowania. Szlifierki oscylacyjne są niedrogie, łatwe w obsłudze i trwałe. Szlifierki są zazwyczaj wyposażone w system odprowadzania pyłów co znacznie ułatwia pracę.

Będziesz także potrzebował papieru ściernego w różnych grysach – zalecamy 60-ziarnistość, 80-ziarnistość i 120-ziarnistość na początek. Oczywiście w miarę szlifowania schodzimy do wyższej wartości aby w efekcie końcowym uzyskać idealnie gładką powierzchnię.