Skarby Irlandii: wyspy Aran i ich atrakcje

Irlandia to kraj kojarzony z pięknymi widokami i tradycyjnymi wioskami. Dla tych, którzy chcą w czasie wycieczki po tym kraju poznać wyjątkowe oblicze irlandzkich osad, doskonałym celem wyprawy będą wyspy Aran.

Co warto wiedzieć na ich temat?

Zbudowane z wapiennych skał wyspy przyciągają już samym swym położeniem. Ich wielkim walorem są m. in. piękne widoki na zatokę Galway oraz skaliste poletka, na których tak często pojawiają się wodorosty. Na każdej z wysp wchodzących w skład tego wyjątkowego archipelagu można podziwiać piękne kwiaty, które wśród wapiennych skał prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Każda z wysp ma swą specyfikę oraz swe atrakcje. Na wyspie Inisheer zachwycić może ciekawa twierdza, wzniesiona w XV wieku. Najbardziej atrakcyjną dla turystów wyspą jest największa w tym gronie Inishmore. Przyciąga ona malowniczym portem oraz ośrodkiem, który zajmuje się promocją wysp i upowszechnianiem wiedzy na temat ich historii.

Jakimi atrakcjami mogą one zachwycić turystów?

Wielką atrakcją są tu również klify – o irlandzkich klifach więcej znajdziesz na stronie turystycznej pod adresem https://www.wyskocz.pl/. Na jednym z nich wznosi się potężny fort, który swego czasu pełnił ważne funkcje obronne. Dziś jest on jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części Irlandii i cennym zabytkiem, któremu warto przyjrzeć się dokładniej. Jego potężne umocnienia do dziś wprawiają w zachwyt, a sama budowla zadziwia swą potęgą i malowniczym otoczeniem. Fort jest najważniejszym, lecz nie jedynym godnym uwagi zabytkiem na tej wyspie. W czasie wycieczki po jej terenie ujrzeć można wiele innych obiektów, w gronie których nie brak zabytków z okresu wczesnego chrześcijaństwa.

Wyspy Aran to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może oczarować turystów Irlandia. Nie brak na ich terenie malowniczych zakątków oraz atrakcji, które pozwalają na spędzenie tu czasu w ciekawy sposób. Rosnące zainteresowanie turystów tymi wyspami dziwić nie powinno. Mają one swój wyjątkowy urok, dzięki któremu wycieczki po ich terenie dla każdego mogą stać się wyjątkowo ciekawym doznaniem.