Rozkładana sofa chesterfield z funkcją spania

Sofa chesterfield ma niekwestionowany styl i klasę. Kiedyś głównie brylowała na salonach u bogatych ludzi. Teraz może zagościć w wielu domach i nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Sofa chesterfield z funkcją spania to połączenie wygody i praktyczności z dobrym stylem i elegancją. Chesterfieldy początkowo miały służyć tylko do siedzenia. Na sofach przyjmowano gości, rozmawiano przy herbacie. Z czasem jednak funkcjonalność mebla nieco się rozszerzyła. I teraz poza funkcją ozdobną może także pełnić rolę łóżka.

Sofa chesterfield z funkcją spania codziennego

 

Sofa rozkładana Normal z funkcją spania codziennego 3 os. (fot.www.idealmeble.pl)

Na szczególną uwagę zasługuje sofa chesterfield z funkcją spania codziennego. To niezwykły mebel. Poza tym, że możemy go zmodyfikować tak, by pasował do naszej aranżacji poprzez wybór kształtów, kolorów, materiału do obicia czy dodatków, to posiada wygodny, 11 centymetrowy materac ze sprężynami bonellowymi. To sprawia, że komfort spania jest naprawdę wysoki. Dzięki temu sofa w dzień może stanowić gustowne wypełnienie salonu, a w nocy staje się komfortowym łóżkiem. Jest to idealne rozwiązanie do naprawdę malutkich mieszkań. Właściciele takich lokali nie muszą rezygnować ze stylowego mebla na korzyść praktycznych rozwiązań.

 Sofa chesterfield rozkładana – dobra na rodzinny seans przed telewizorem

Sofa chesterfield normal z funkcja spania (fot. www.idealmeble.pl)

Jeśli jednak z kanapy korzystamy okazjonalnie np. podczas rodzinnych seansów telewizyjnych bądź w chwilach, gdy konieczne jest przenocowanie gości, to dobrym rozwiązaniem będzie sofa chesterfield rozkładana typu delfin. Sofa ta jest nieco mniej wygodna, ale posiada szybki mechanizm rozkładania (wystarczy wyciągnąć dolną część by zwiększyć powierzchnię kanapy) i gwarantuje dużą powierzchnię spania. Mebel sprawdzi się w nieco większych pomieszczeniach. Zastosowanie mechanizmu typu delfin, wymusza zakup sofy o rozmiarach minimum 260 cm (albo szezlonga o rozmiarach 230 cm). Jeśli sofa ma służyć do spania okazjonalnego, ale ważne by była niewielka, to poleca się system typu wózkowego. Dzięki niemu można uzyskać dużą powierzchnię spania przy jednocześnie niewielkim meblu. Warto wspomnieć także, że niektóre modele sof chesterfield posiadają także pojemniki na pościel, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania.

Sofy chesterfield wyposażone są w wytrzymałe mechanizmy rozkładania. A użycie konkretnego systemu jest podyktowane potrzebami i wielkością mebla.

Sofa chesterfield uszak old-plus z funkcją spania (fot.www.idealmeble.pl)

Sofy chesterfield rozkładane to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli zarówno większych jak mieszkań mieszkań, którzy doceniają praktyczne rozwiązania. To mebel wielofunkcyjny będący nie tylko gustownym elementem wystroju wnętrz, ale użytecznym uzupełnieniem salonu.