Parkingi przy lotniskach – jak z nich korzystać i dlaczego warto?

Samolot to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu stale zyskujący na popularności. Sprzyja temu odpowiednia infrastruktura lotnisk – bardzo ważnym jej elementem są parkingi.

Parkingi przy lotniskach – wygoda i oszczędność czasu

Na wybrany port lotniczy można dostać się na różne sposoby, niemniej zdecydowanie najlepszy jest własny samochód. Kluczową kwestią dla kierowców jest w tym momencie możliwość pozostawienia auta w pobliżu lotniska. Z nieocenioną pomocą przychodzą parkingi przy portach lotniczych, gdzie miejsca postojowe udostępniane są odpłatnie. To wygodny sposób na parkowanie pozwalający zaoszczędzić sporo czasu – tym bardziej że miejsce można zaserwować wcześniej online.

Parkingi przy lotniskach – atrakcyjne stawki

Korzystne ceny to kolejny ważny powód, dla którego warto zdecydować się na zlokalizowany przy porcie lotniczym parking. Kraków-lotnisko to doskonały przykład lokalizacji w Polsce, gdzie funkcjonuje parking obsługiwany przez Grupę Interparking. Opłaty nie są wygórowane, a im dłuższy czas parkowania, tym bardziej kalkuluje się postój z czysto ekonomicznego punktu widzenia. W branży parkingowej panuje duża konkurencja, w związku z czym operatorzy usługi ogromną wagę przykładają do kwestii związanych z opłatami.

Parkingi przy lotniskach – jak z nich korzystać?

Dużym plusem parkingów przy lotniskach jest opcja wcześniejszej rezerwacji miejsca postojowego za pośrednictwem internetu. Wystarczy wypełnić specjalny formularz zamieszczony na stronie wybranej firmy obsługującej parking, podając w nim godzinę i termin rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Oczywiście w razie nieprzewidzianych trudności takich jak np. opóźniony czy odwołany lot trzeba skontaktować się z obsługą parkingu i odwołać lub przesunąć rezerwację. Płatność za postój także da się uiścić online. Wybierając parking, należy koniecznie sprawdzić, czy dana firma oferuje w cenie transport pod terminal i z powrotem, czy jest to usługa dodatkowo płatna. Istotna jest też odległość obiektu od terminala.

https://interparkingbalice.pl/