O czym pamiętać przy zakupie używanego samochodu?

Zakup samochodu na rynku wtórnym to w Polsce standard. Kierowcy decydują się na takie rozwiązanie ze względów finansowych – zwłaszcza że można trafić na niezwykle atrakcyjne okazje. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Używany samochód – dla kogo?

Jedna z najważniejszych kwestii związanych z zakupem używanego samochodu odnosi się do jego przeznaczenia. Innego pojazdu potrzebuje rodzina z dziećmi, a innego osoba, która codziennie porusza się po miejskich ulicach. Warto mieć na uwadze warunki, w jakich najczęściej będzie eksploatowany pojazd – w jednym przypadku samochód osobowy klasy średniej będzie w zupełności wystarczający, a kiedy indziej warto zastanowić się nad zakupem SUV- etc. Najważniejsze jest to, aby auto było dobrze dopasowane do konkretnych potrzeb – wtedy właściwie spełni swoją rolę.

Używany samochód – jaki budżet?

Przystępując do szukania odpowiedniego auta na sprzedaż, trzeba mieć zaplanowany budżet na taki nabytek. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe przypominają o różnych dodatkowych wydatkach, w związku z czym oprócz kwoty przeznaczonej na zakup samochodu trzeba mieć odłożone jeszcze co najmniej 10 proc. tej sumy. Środki te przydadzą się m.in. na opłacenie ubezpieczenia czy wizyty w warsztacie. Używane auto najlepiej kupić za gotówkę, niemniej są sytuacje, kiedy trzeba posiłkować się kredytem samochodowym albo zwykłą pożyczką gotówkową.

Używany samochód – koszty utrzymania

Koszty utrzymania samochodu to istotny aspekt. Należy przypomnieć, że nie ograniczają się one do zakupu paliwa. Dochodzą do tego jeszcze wydatki np. na ubezpieczenie, przeglądy, naprawy, parkowanie itp. Wskazane jest zatem wybierać sprawdzone modele aut słynące z tego, że: po pierwsze – stosunkowo mało palą, a po drugie – rzadko się psuja, a jeżeli już zdarzają się awarie, to ich naprawa nie uderza mocno po kieszeni. Na korzyść takich modeli przemawia również dobra dostępność części zamiennych, dzięki czemu nie są one zbyt drogie i na ich dostaw nie trzeba długo czekać.

https://www.uzywanejaknowe.pl/