Riwiera Paklenica – kolejny przystanek w Chorwacji

Przygoda zaczyna się tam, gdzie spotykają się góry i morze. Poniżej gigantycznego pasma górskiego Velebit leży Riwiera Paklenica i piękny nadmorski kurort Starigrad. To tło kontrastów było już scenerią dla filmów Winnetou w latach 60. i do dziś inspiruje odwiedzających z całego świata.

150 km szlaków turystycznych można pokonać rowerem, pieszo lub wspinaczką – od łatwych wycieczek po trasy dla zaawansowanych wspinaczy na dwa szczyty Velebitu. Chociaż Vaganski (1757 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem w paśmie górskim, wielu odwiedzających uważa, że ​​„Święta Góra” o sześć metrów niżej jest bardziej wartościowym celem. Znany ze swojego kształtu piramidy, oferuje nieprzerwany widok na wszystkie strony pasma górskiego. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać między pięciogodzinną wspinaczką (jeśli chcesz pojechać do najbliższego punktu samochodem) lub ośmiogodzinną wędrówką przez przepiękne krajobrazy Parku Narodowego Paklenica. Jeśli odważysz się na tę wycieczkę, zdecydowanie powinieneś doświadczyć wschodu lub zachodu słońca.

Jedna góra wiele możliwości

Kolejna przygoda płynie w głębokich górskich wąwozach. Rzeka Zrmanja, która tłumaczy się pięknem, czeka na pokonanie kajakami. Po drodze towarzyszyć Ci będą niezapomniane plaże i fantastyczną panoramę gór. Jeśli woda, wspinaczka i wycieczki rowerowe po Riwierze Paklenica są zbyt męczące, wybierz jeep safari, aby cieszyć się tym wyjątkowym krajobrazem.