Zdrowy i długi sen – poznaj skuteczne sposoby

Zdrowy sen to bardzo ważny element naszego życia. To właśnie odpowiednia ilość snu sprawia, że nasz organizm jest w stanie odpowiednio funkcjonować oraz pokonywać trudności dnia codziennego, takie jak praca czy nauka. Niestety z roku na rok coraz więcej osób miewa problemy z zasypianiem, co może powodować nie tylko spadek energii w ciągu dnia, ale również obniżenie koncentracji czy drażliwość. Jak zatem sprawić, aby nawet w najbardziej stresujący sen zasnąć w kilka sekund?

Unikaj stresu

W obecnych czasach stres towarzyszy nam na niemal każdym etapie życia. Szkoła, praca, problemy rodzinne – to najczęstsze czynniki stresogenne, których w wielu przypadkach nie możemy uniknąć. Możemy jednak spróbować obniżyć poziom stresu, polepszając tym samym jakość naszego snu. Do najpopularniejszych sposobów na relaks należy m.in sport, oddawanie się swoim pasjom czy spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Unikaj zbyt dużych dawek kofeiny

Kofeina należy do najbardziej rozpowszechnionych substancji pobudzających organizm. Niestety jej zbyt duże ilości mogą zaburzać prawidłowy sen, powodując bezsenność. Dlatego w przypadkach długotrwałych problemów z zasypianiem warto zrezygnować z kofeiny, szczególnie tuż przed zaśnięciem.

Na około godzinę przed zaśnięciem granicz niebieskie światło

W czasach, gdy wręcz otoczeni jesteśmy różnego rodzaju mediami, bardzo trudno jest znaleźć choć chwilę na odpoczynek od smartfona czy telewizora. Niestety niebieskie światło emitowane przez wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne znacznie zaburza syntezę melatoniny – hormonu ułatwiającego zaśnięcie, co może spowodować bardzo uciążliwe problemy z zasypianiem. Zatem aby poprawić poziom snu warto na około godzinę przed zaśnięciem wyłączyć telewizor i spędzić ten czas na czytaniu książki, a nie na oglądaniu kolejnego odcinka ulubionego serialu.

Zainwestuj w wysokiej jakości poduszki

Czasem tak pozornie małe rzeczy, jak zmiana pościeli może całkowicie zmienić poziom naszego snu. W przypadku problemów z zasypianiem szczególnie polecane są poduszki wypełnione najwyższej jakości wkładem, takim jak łuska gryki, oferowane przez sklep https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Taki naturalny wkład zapewni maksimum komfortu podczas snu, nawet u alergików.  Ponadto dodatki takie jak lawenda czy bursztyn, którymi wzbogacone są poduszki zapewnią maksymalny komfort i relaks, nawet po najbardziej stresującym dniu w pracy.