Promienna skóra na wiosnę

Rozpoczęło się odliczanie do powrotu słonecznych dni. Przejście od zimy do wiosny ma bezpośredni wpływ na nasz organizm, a tym samym na naszą skórę. Oto wskazówki jak wspomóc ten proces i nadać skórze więcej blasku na wiosnę.

Oczyszczanie skóry

W celu pozbycia się z naszej skóry zanieczyszczeń nagromadzonych zimą, ważne jest dokładne i regularne oczyszczanie skóry. Wykonuj ten zabieg najlepiej wieczorem przy użyciu delikatnego płynu do mycia. Nowym odkryciem są specjalnie zaprojektowane silikonowe szczoteczki do mycia twarzy. Pomogą Ci delikatnie, ale głęboko oczyścić pory dzięki silikonowym wypustkom.

Intensywne nawilżanie

Po oczyszczeniu skóry nie zapomnij o jej nawilżeniu. Ten prosty i codzienny gest pozwoli Ci zachować jędrną i gładką skórę. To także świetny trik na przygotowanie jej na powrót słońca. Rzeczywiście, po łyku wody będzie gotowa na przyjęcie swoich promieni i dzięki temu szybciej nabierze kolorów.

Rozświetlona skóra dzięki peelingom i maskom

Nie zapomnij masować skóry peelingiem, aby usunąć martwy naskórek 1-2 razy w tygodniu. To doskonała technika na uzyskanie nowego i świeżego. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie peelingów, które można wykonać samodzielnie w domu. Poznaj kilka sposobów na stworzenie takiego kosmetyku, zajrzyj tutaj https://www.thanks.pl/stworz-swoj-wlasny-salon-kosmetyczny-w-domu/ i znajdź inspirację.

Wykonanie maski po peelingu pozwoli jej zadziałać na już oczyszczoną skórę, a tym samym lepiej wniknąć. Z produktów używanych codziennie łatwo zrobić maseczki dostosowane do Twojej skóry.

Promienna skóra dzięki dostosowanemu stylowi życia

Posiadanie pięknej skóry to także dieta i aktywność fizyczna. Skorzystaj z powrotu słonecznych dni, aby zaopatrzyć się w witaminy dzięki owocom i warzywom. To także czas, aby wyjść i cieszyć się wspaniałym widokiem na świeżym powietrzu: spacery po lesie, krótkie biegi, przejażdżki rowerowe, fitness itp.

 

Jeśli chodzi o czas odpoczynku, trzymaj się go. Nie skracaj godzin snu, ponieważ dobry czas na odpoczynek jest niezbędny dla pięknej, promiennej skóry. Nie śpij za dużo lub za mało. Spróbuj zrozumieć swój rytm i wybierz najbardziej odpowiednią liczbę godzin snu.