Fragas do Eume, czyli zielone oblicze Hiszpanii

Hiszpania kojarzona jest przede wszystkim z plażami i modnymi kurortami. Kraj ten może nas jednak zaskoczyć swoją różnorodnością. Obok tętniących życiem letnisk znajdziemy wiele miasto długiej historii, o której przypominają nam cenne zabytki. Kraj ten może nas również zaskoczyć swym przyrodniczym bogactwem, a jednym z ciekawszych punktów w programie wycieczki po jego terenie jest Fragas do Eume.

Co warto wiedzieć o Fragas do Eume?

Fragas do Eume jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na terenie Galicji oraz rezerwatem przyrody o ogromnym znaczeniu. W odległości zaledwie około 60 km od miasta La Coruña i wybrzeża Atlantyku, czeka na nas wyjątkowa, zielona ostoja. Rezerwat ten zaskakuje bogactwem łęgowych lasów, wielkie wrażenie robi tu również dolina rzeki Eume. Parque Natural de las Fragas do Eume zajmuje sporą powierzchnię (około 10.000 ha) i zachwyca bogatą szatą roślinną. Wrażenie robią atlantyckie lasy oraz kolekcje endemicznych gatunków roślin, w gronie których miejsce szczególne zajmują paprocie. Na moc wrażeń w tym miejscu mogą również liczyć miłośnicy płazów i gadów, którzy znajdą dla siebie wiele ciekawych atrakcji na terenie rezerwatu.

Wycieczka po Fragas do Eume

Wycieczki po tej zielonej części Galicji mogą się też okazać wspaniałą przygodą dla wielu miłośników historii. Na terenie rezerwatu nie brak ciekawych zabytków architektury, godnie reprezentowanych przez liczne kapliczki. Dumą rezerwatu pozostaje jednak romański klasztor San Xoán de Caaveiro, zbudowany na szczycie dość wysokiego wzgórza. Dzięki temu klasztor cieszy się dziś powodzeniem nie tylko wśród miłośników historii, ale i tych osób, które szukają ciekawych punktów widokowych. Warto też zajrzeć do wioski Pontedeume, na terenie której zachowała się ufortyfikowana wieża Torreón de los Andrade. Wpobliżu tej miejscowości czeka na turystów kolejna ciekawa budowla o obronnym charakterze. To zamek Castillo de Nogueirosa, mogący się pochwalić historią sięgającą XIV wieku.

Hiszpańska Galicka zaskakuje swym bogactwem i różnorodnością. Wycieczki po tej części kraju każdemu sprawią wiele radości, a spacery po terenie Parque Natural de las Fragas do Eume mogą się okazać nie lada gratką – nie tylko dla miłośników przyrody. Więcej ciekawych informacji o celach turystycznych w Hiszpanii znajdziemy na stronie www.infopodroze.pl.