Oświetlenie do przedpokoju – jakie wybrać?

Oświetlenie w każdym pomieszczeniu odgrywa bardzo ważną rolę. Ma za zadanie nie tylko oświetlać wnętrze, ale także nadawać mu odpowiedniego nastroju. Oświetlenie w przedpokoju powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale także odpowiednio dopasowane stylem do pomieszczenia.

Jakie oświetlenie do przedpokoju?

Przede wszystkim to, jakie oświetlenie będzie znajdowało się w przedpokoju, powinno być uzależnione od wielkości i kształtu pomieszczenia. Do małego i wąskiego przedpokoju doskonale sprawdzą się np. plafony, które dzięki temu, że zajmują mało miejsca, są funkcjonalne, a także wyróżniają się nowoczesnym designem. Z kolei, jeśli przedpokój jest długi i wąski, doskonale sprawdzi się punktowe oświetlenie, zamontowane wzdłuż korytarza. W wysokim pomieszczeniu świetnie prezentują się także lampy wiszące.

Duży przestronny przedpokój – jakie oświetlenie wybrać?

Oświetlenie dużego, przestronnego przedpokoju nie jest łatwe. Należy je dobrać tak, aby równie idealnie komponowało się ze stylem wnętrza, ale także było funkcjonalne. Poza tym za pomocą oświetlenia można sprawić, że nawet duże pomieszczenia staną się przytulne, a co za tym idzie, nadadzą wnętrzu odpowiedniego nastroju. Do oświetlenia dużego przedpokoju doskonale sprawdzi się oświetlenie główne, połączone z punktowym. W ten sposób wnętrze uzyska także klimatyczny wystrój. Oświetlenie, które najlepiej będzie prezentować się w dużym przedpokoju to lampy z kilkoma reflektorami, a także punktowe; takie jak tuby.

Jakie oświetlenie dodatkowe wybrać do przedpokoju?

Bez wątpienia w przedpokoju doskonale sprawdzą się kinkiety. Są one idealne do oświetlenia różnych przedmiotów, poza tym nie zajmują wiele miejsca. Możesz wykorzystać je do oświetlenia lustra, półek, czy szafki. W ten sposób oprócz funkcjonalnego oświetlenia zyskasz także klimatyczny nastrój. W przedpokoju najczęściej wykorzystywane są lampy wiszące, gdyż nie zajmują zbyt wiele miejsca. Jednakże lampy stojące to także świetne rozwiązanie. Poza tym tworzą one niezastąpiony klimat, dlatego też są często wybierane jako oświetlenie przedpokoju. Najlepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Wszystkie te formy oświetlenia, a także Maxlight i Ambilight znajdziesz w sklepie Lamp Design. Ponadto znajduje się tu także oświetlenie zewnętrzne domu.

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia do przedpokoju?

Wybierając oświetlenie do przedpokoju, należy przede wszystkim kierować się kształtem i wielkością pomieszczenia. Warto dopasować je także do stylu panującego we wnętrzu. Jeśli pragniesz, aby przedpokój był przytulny, wybierz lampy z kloszem, które nadadzą wyjątkowego klimatu w każdym wnętrzu. Ponadto dużą popularnością cieszy się także styl glamour we wnętrzu. Aby dopasować oświetlenie do tego stylu, postaw na lampy z kryształami, czy te bogato zdobione modele.

Przedpokój stanowi wizytówkę całego domu, czy mieszkania. Warto więc wybrać odpowiednie oświetlenie, które będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale także nada odpowiedniego klimatu wnętrzu. Pamiętaj, że oświetlenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne.