Parkowanie w Krakowie – z aplikacją taniej!

Kraków to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie funkcjonują strefy płatnego parkowania. Jak pokazuje praktyka, są one bardzo potrzebne, ponieważ rozwiązują liczne problemy, z którymi kierowcy borykają się na co dzień. Medal ma jednak również drugą stronę.

Postój w płatnych strefach – o tym trzeba wiedzieć!

Nieodłącznymi elementami płatnych stref parkowania są parkomaty służące do wnoszenia opłat za parkowanie. Mają one do siebie to, że naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju, co w praktyce naraża kierowców na straty finansowe – kwota, jaka z tego tytułu nazbiera się w ciągu roku, jest całkiem pokaźna. Tymczasem wydatki na parkowanie stanowią ważną część budżetu kierowców, który trzeba ciągle zmieniać z racji na nieustanne podwyżki. Poza tym na szukanie parkomatów i drukowanie biletów traci się cenny czas. Pomocna okazuje się tu specjalna aplikacja do parkowania, która jest prawdziwym sprzymierzeńcem wszystkich kierowców w Krakowie – i nie tylko!

Parkowanie z aplikacją – na czym to polega?

Chcąc skorzystać z aplikacji AnyPark, trzeba koniecznie sprawdzić, czy stosownym logo oznaczona jest wybrana strefa płatnego parkowania. Kraków pod tym względem idzie kierowcom na rękę, w związku z czym mogą oni używać wspomnianej aplikacji w wielu miejscach w stolicy Małopolski. To gwarancja niemałych oszczędności, ponieważ płaci się za realny czas postoju – aplikacja ma funkcję sekundowego naliczania, która chroni użytkowników przed ponoszeniem większych opłat za parkowanie, niż jest to w rzeczywistości konieczne. Z poziomu aplikacji można nie tylko zapłacić za postój, ale również rozpocząć, zakończyć lub przedłużyć postój. Nie ma przy tym konieczności pojawiania się na parkingu, co w różnych sytuacjach jest ogromnym udogodnieniem.

Każdy, kto pragnie używać w Krakowie wspomnianej aplikacji, musi ją zainstalować na swoim smartfonie i zarejestrować w niej konto klienta. Procedura rejestracyjna jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie chwilę – w zamian użytkownik zyskuje dostęp do rozmaitych funkcji.