Hotele dla rodzin z dziećmi w Sopocie – poznaj ofertę noclegową nadmorskiego kurortu

Wybierając się na urlop z najbliższymi niezwykle ważny jest dobór lokalizacji. Dla osób planujących wypoczynek blisko morza najlepszym miejscem jest Sopot, miasto które posiada w swojej bazie noclegowej liczne hotele przyjazne rodzinom.

Sopot – kurort idealny do spędzania czasu z dziećmi

Wybierając odpowiedni obiekt do wypoczynku warto poznać okolicę w jakiej się znajduje. Hotele dla rodzin z dziećmi w Sopocie zapewniają gościom ciekawe formy wypoczynku wewnątrz obiektu, udostępniając liczne atrakcje dla najmłodszych jak np. baseny, place zabaw czy sale gier, jak również w jego okolicy, dzięki dogodnej lokalizacji w mieście (najczęściej blisko plaży). Liczne atrakcje, jakie sopockie hotele przyjazne rodzinom proponują odwiedzającym nie są jednak największą zaletą kurortu. Warto zwrócić uwagę na miejsca o charakterze uzdrowiskowym i zdrowotnym, których w Sopocie z pewnością nie brakuje. Na wyróżnienie zasługuje tu Park Południowy oraz znajdująca się w nim fontanna, z której wypływa solanka wprost ze źródła Św. Wojciecha. Dzięki swojemu składowi bogatemu m.in. w jod i brom jest wręcz stworzona, aby pomagać osobom borykającym się z problemami z oddychaniem, czyli np. astmatykom. Solanka polecana jest także wszystkim dbającym o swoje zdrowie, a sam Park Południowy jest idealnym miejscem do spaceru. Hotele dla rodzin z dziećmi w trójmiejskim kurorcie cieszą się także ogromnym zainteresowaniem ze względu na fakt, że miasto jest jednym z tych, gdzie można oddychać wyjątkowo czystym powietrzem, co świetnie oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie podczas wypoczynku.

Oferta noclegowa dla rodzin z dziećmi w Sopocie – sprawdź, co obiekty noclegowe oferują gościom

Jak na swoją niewielką powierzchnię, Sopot może pochwalić się ogromną ofertą noclegów odpowiednich dla rodzin z dziećmi. Oprócz licznych, popularnych hoteli blisko plaży, znajdziemy tu także luksusowe pensjonaty i apartamenty, które niekiedy zaskakują swoimi oryginalnymi usługami. Warto spojrzeć też na oferty hoteli z widokiem na morze, bo piękne, morskie krajobrazy mogą okazać się najlepszą częścią naszego urlopu. Podczas planowania wyjazdu wraz z rodziną i dziećmi do Sopotu, w ofercie noclegowej znajdziemy liczne atrakcje, abyśmy mogli spędzić czas ze swoimi pociechami lub rozerwać się, pozostawiając je pod profesjonalną opieką. Hotele blisko morza mają do zaproponowania m.in.:

 • Baseny, wyposażone w zjeżdżalnie dla młodzieży i dorosłych oraz płytkie zbiorniki dla dzieci
 • Restauracje z menu dostosowanym zarówno do dużych wymagań rodziców, jak również wybrednych gustów dziecięcych.
 • Sauny, SPA i siłownie czyli miejsca, gdzie opiekunowie spełnią się zarówno fizycznie jak i relaksacyjnie.
 • Kąciki zabaw dla dzieci, w których znajdą zabawki i gry planszowe
 • Salony gier wyposażone w konsole do gier, cymbergaje i gry typu dart, bilard itp.
 • Nowoczesne place zabaw w środku i na zewnątrz obiektu.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Sopocie – dowiedz się, w jakie miejsca warto się wybrać

W Sopocie, a także w całym Trójmieście, dzieci z pewnością nie będą miały szansy narzekać na nudę. Zlokalizowano tu setki obiektów nastawionych na rozrywkę dla rodzin z dziećmi, a także licznie organizowane wydarzenia. Do najbardziej popularnych atrakcji należą:

 • Aquapark w Sopocie – miejsce gdzie odnajdzie się każdy dorosły, nastolatek oraz dziecko. Różne rodzaje basenów oraz wodnych atrakcji wystarczą na godziny zabawy i relaksu.
 • Plaża i molo Sopockie – Część miasta, której nie sposób pominąć wybierając się na urlop. Dzieci na pewno zapamiętają pobyt w kurorcie między innymi przez zwiedzanie najważniejszych miejsc i atrakcji.
 • Krzywy Domek na sopockim Monciaku – budynek który wzbudza zainteresowanie niemal każdego przechodnia. Dzieci są szczególnie podekscytowane tym, jak obiekt wygląda w środku, dorośli natomiast, jak powstawał i historii samej koncepcji domku.
 • Hipodrom – tutaj rodziny z dziećmi przyjeżdżają aby oglądać spektakularne zawody jeździeckie oraz aby obcować z pięknymi końmi.
 • Dom Zdrojowy – w tym obiekcie będziemy mieli szansę posmakować wcześniej już wspomnianej leczniczej solanki w formie roztworu a także zabrać dzieci do galerii sztuki lub punktu z widokiem na malowniczy, morski krajobraz.

Dobór lokalizacji jest kluczem do dobrego wypoczynku. Tysiące przyjezdnych oraz ich pozytywne opinie o hotelach nie mogą być mylne. Samo miasto zachwyca w każdym calu, a oferta noclegowa jest niezwykle obszerna i dostępna dla osób dysponujących różnym budżetem. Sopockie hotele są przyjazne dla wszystkich dzieci i ich rodzin odwiedzających kurort, a ich obsługa dołoży wszelkich starań, aby pobyt był niezapomniany.