Najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii, których absolutnie nie możesz przegapić! Cz. 2

Poniżej przedstawiamy drugą część miejsc, które warto odwiedzić będąc w Hiszpanii.

  1. Saragossa

Stolica Aragonii, Saragossa, to bajeczne średniowieczne i historyczne miasto położone na południe od Pirenejów, tuż obok Katalonii. Architektura miasta zaskakuje i miesza różne epoki i style. Najbardziej charakterystycznymi zabytkami są Bazylika Nuestra Señora del Pilar i Kamienny Most przecinający rzekę Ebro.

  1. Park Narodowy Ordesa i Monte-Perdido

Park Narodowy Ordesa i Monte-Perdido to jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Europie. Zaoferuje Ci wyjątkowe spacery i wycieczki. Szlak przez Kanion Ordesa z gigantycznymi klifami w kolorze ochry to jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Hiszpanii.

  1. Segowia

Położona na północny zachód od stolicy Segovia ma wspaniałe dziedzictwo architektoniczne: średniowieczne mury, romańskie kościoły, pałac królewski i wspaniałą gotycką katedrę. Jednym z najbardziej fascynujących zabytków miasta jest doskonale zachowany akwedukt.

  1. Sierra Nevada

Sierra Nevada to andaluzyjskie pasmo górskie . Jest to drugie co do wysokości pasmo górskie w Europie po Alpach. Mulhacén osiąga 3478 metrów wysokości. Ogłoszony rezerwatem biosfery przez UNESCO, Park Narodowy Sierra Nevada jest absolutnie jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Hiszpanii.

  1. La Palma

La Palma jest prawdopodobnie najpiękniejsza ze wszystkich wysp, ze swoimi skalistymi i zalesionymi krajobrazami, usianymi wulkanami, takimi jak Cumbre Vieja czy Teneguía. Główne miasto i stolica wyspy, Santa Cruz de Las Palmas, to bajeczne miasto portowe. Wąskie brukowane uliczki, domy z drewnianymi balkonami i morskie powietrze to tylko niektóre z rzeczy, które sprawiają, że Santa Cruz jest tak urokliwe.

  1. Toledo

W sercu Hiszpanii króluje Toledo, miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1986 roku. Posiada wiele zabytków. Znane jako „Cesarskie Miasto”, ponieważ było siedzibą dworu Karola V, germańskiego cesarza rzymskiego i króla Hiszpanii. Najbardziej pożądanymi zabytkami do odwiedzenia są Castillo de San Servando (średniowieczny zamek z widokiem na Tag). Nie zapomnij również o katedrze w Toledo i kościele San Tommaso lub Alcázar!