Najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii, których absolutnie nie możesz przegapić! Cz. 1

Hiszpania to miejsce na mapie Europy, które skrada serce każdego turysty. Zajmuje drugie miejsce w rankingu światowych kierunków turystycznych. Często jednak odwiedzamy te same obszary w kółko. Na przykład stolica Madryt, Barcelona, ​​Costa Brava na letnie wakacje czy Sewilla. Ale Hiszpania ma o wiele więcej do zaoferowania. Bogata w fascynującą historię, na skrzyżowaniu świata arabsko-muzułmańskiego i łacińsko-europejskiego, pozwala podróżować przez historię między jednym regionem a drugim. Wiele miejsc i zabytków w kraju zostało sklasyfikowanych przez Unesco na Listę Światowego Dziedzictwa, a miasta są pełne cudów do odkrycia. A może zaplanujesz podróż kamperem po Hiszpanii?

Oto lista 5 miejsc, które zrobią na Tobie ogromne wrażenie

  1. Grenada i Alhambra

Granada znajduje się we wschodniej części Andaluzji. Było to ostatnie miasto odzyskane przez hiszpańskich katolików w 1492 roku, po kilku stuleciach rządów arabskich. Dzięki temu wpływowi miasto posiada imponującą i fascynującą architekturę, której wizytówką jest Alhambra. Ten wspaniały pałac i jego ogrody zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z najpiękniejszych zabytków architektury mauretańskiej.

  1. San Sebastian

Niedaleko słynnego Bilbao znajduje się San Sebastian, w samym sercu Kraju Basków. To miasto o wyrafinowanej architekturze wychodzi na błękitny ocean z pięknymi plażami z białym piaskiem. Jest to również kierunek gastronomiczny z turystycznego punktu widzenia.

  1. Playa del Silencio

Najpiękniejsza plaża w Hiszpanii znajduje się w Asturii, w północno-zachodniej części Hiszpanii. Warto go odwiedzić zarówno ze względu na jego malownicze piękno, jak i przejrzystą wodę, w której odbija się niebo. Spokój tego miejsca dał jej nazwę: Plaża Ciszy.

  1. Carmona

Carmona znajduje się 30 minut jazdy od Sewilli. Jest drugim co do wielkości miastem w regionie ważnym ze względu na historię i kulturę. Została założona przez Kartagińczyków, zanim podbili ją Rzymianie. Dziś jest uważana za ważny rzymski zabytek w Andaluzji. Miasto ma również wiele średniowiecznych bram, barokowych pałaców i mauretańskich fortec.

  1. Islas Cies

U wybrzeży Galicji znajdziesz archipelag Wysp Cies. Archipelag składa się z trzech głównych wysp: San Martiño, Do Faro i Monteagudo. Każdy ma niesamowite i fascynujące krajobrazy.