Customowy kamper w zasięgu Twojej ręki!

 

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup kampera. Ba sam wynajem tego typu samochodu jest często bardzo drogi. Ale jeśli zawsze marzyliście o życiu w drodze lub chociaż o nietypowych wakacjach to mamy dla was ciekawy pomysł. Customowy kamper!

Krok pierwszy – kupujemy Vana

Wystarczy używany dostawczy van, trochę kreatywności, narzędzia i zapał do pracy. W wyniku takiej kombinacji powstanie samochód, w którym będziesz mógł zamieszkać. Bez względu na to, jaki pojazd masz lub na jaki możesz sobie pozwolić, życie w kamperze to bezgraniczna wolność, bunt przeciwko typowym ograniczeniom i korzystanie z życia na własnych warunkach.

Ten artykuł a raczej ich seria (jeśli się wam spodoba) ma na celu pomóc Ci, przyszłemu vanliferowi, wybrać samochód, stworzyć jego projekt a także zainstalować udogodnienia. Wymienić tutaj należy m.in. elektryczność oraz hydraulikę, Wszystko to w ostateczności pozwoli Ci faktycznie zbudować wnętrze swojego kampera DIY.

Jaki samochód będzie dla Ciebie najlepszy?

Istnieje wiele typów i modeli pojazdów, a to który będzie dla Ciebie najlepszy zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Niektóre samochody dostawcze pozwalają na stworzenie dodatkowej przestrzeni wewnątrz auta. Inne pozwalają na swobodne przemieszczanie się. Dzięki własnemu kamperowi możesz zorganizować nocleg w dowolnym miejscu bez konieczności szukania parkingu specjalnie dla kamperów.

Chcąc pomóc Ci wybrać odpowiedniego vana do podróży w nieznane, przygotowaliśmy parę typów aut wraz z ich zaletami. To powinno dać ci dobre wyobrażenie o tym, czego szukać.

  • Małe vany typu WV Transporter. Są popularne na rynku samochodów używanych przez co możemy kupić je względnie tanio. Do tego są popularne co korzystnie wpływa na dostęp do części zapasowych.
  • Duże samochody dostawcze Typu Mercedes Sprinter lub Renault Master. Zwłaszcza w wersji podwyższanej, są to samochody godne polecenia. Charakteryzują się dużą ilością miejsca w środku. Co ważne dach jest na tyle wysoko, że nad głową masz dużo miejsca.
  • Stare kampery z lat 80-tych i początku lat 90-tych. Jest to świetna baza do przeróbek z większością instalacji, np. takich jak elektryczna i wodna czy ogrzewanie.