Customowy kamper w zasięgu Twojej ręki. Część 2

Planowanie układu wnętrza jest jedną z najbardziej ekscytujących części konwersji vana w naszego wymarzonego kampera. I celowo piszę tu o vanie, ponieważ jest to krok, który niemal całkowicie pominiemy, jeśli chodzi o kampera z lat 80-90.

Możliwości budowania są ograniczone jedynie przez naszą wyobraźnię, finanse i typ samochodu, który wybraliśmy. Na Instagramie i grupach zrzeszających wielbicieli przebudowy aut w ten właśnie sposób możemy znaleźć sporo inspiracji. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wszystko będzie do siebie pasować.

Oczywiście wnętrze naszego domu na kołach musi być przede wszystkim funkcjonalne. Należy dowiedzieć się, jak najlepiej zmieścić wszystko, czego potrzebujesz, na małej przestrzeni, a jednocześnie wystrój i użytkowość.

Oto lista kluczowych spraw jakie musisz wziąć pod uwagę, podczas planowania układu

  1. Ile osób będzie podróżować i mieszkać? Jedna, dwie a może trzy lub więcej? Czy będziesz podróżować ze zwierzęciem? Więcej osób oznacza więcej miejsca do spania, które gdzieś trzeba wygospodarować.
  2. Ile masz wzrostu? Jeśli masz 185 cm lub więcej to masz ograniczone pole do aranżacji wnętrza. No chyba ze lubisz spać w pozycji embrionalnej. Jeśli jesteś niższego wzrostu łóżka w poprzek nie będą stanowiły problemu.
  3. Ile schowków potrzebujesz? Jak dużo ubrań chcesz ze sobą zabrać? Ile szafek na jedzenie? Nie chcesz przecież ograniczyć się do jednej szuflady….
  4. Światło naturalne czy sztuczne? Im więcej chcesz okien tym bardziej ograniczasz zabudowę. Dodatkowo niektóre samochody dostawcze mają już okna na pace w innych trzeba te okna wstawić wycinając karoserię.
  5. A co z miejscem do jedzenia? Miejscem do pracy? Rozważ w swojej zabudowie miejsce wypoczynkowe ze stołem… na pewno się przyda.
  6. Skoro przy jedzeniu jesteśmy. Czy planujesz gotować w swoim aucie? A jeśli tak to jaki typ i rozmiar kuchenki będziesz montować? No i czy chcesz mieś zlew?
  7. Najważniejsze – łazienka… Czy wystarczy Ci sama toaleta? Czy potrzebujesz też prysznica? A może prysznic na zewnątrz auta? Albo na stacji w trakcie postoju?

CDN 😊

Zobacz część pierwszą