Auta na minuty – co można wynająć i na jakich zasadach?

Wynajem samochodów na minuty to usługa ciesząca się w Polsce ogromną popularnością. Funkcjonuje z powodzeniem w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na wygodne i funkcjonalne środki transportu jest największe. Co warto wiedzieć na jej temat?

Samochody na minuty – jak to działa w praktyce?

Podstawą wynajmu samochodów na minuty jest system współdzielony. Oznacza to, że jeden pojazd służy wielu kierowcom, przez co jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut. Dzięki omawianej usłudze można poruszać się po mieście w komfortowych warunkach – zapewnia ona niezależność od drogich taksówek i transportu publicznego. Wszystko obsługiwane jest z poziomu aplikacji PANEK CarSharing, którą można zainstalować zarówno na telefonach z Androidem, jak i na iPhone’ach. Aplikacja jest potrzebna do otworzenia samochodu i zakończenia usługi, a także do lokalizowania wolnych aut i zgłaszania ewentualnych usterek. Za jej pośrednictwem pobierana jest też opłata – płaci się tylko za pokonany dystans oraz za rzeczywisty czas przejazdu.

Samochody na minuty – jak zacząć korzystać z usługi?

Po zainstalowaniu na telefonie wspomnianej powyżej aplikacji trzeba się w niej zarejestrować. W tym celu wymagane jest przesłanie skanu aktualnego prawa jazdy – trzeba uważać na to, aby dane wpisane do formularza rejestracyjnego były zgodne z danymi znajdującymi się na dokumencie. Oprócz tego pod aplikację należy podpiąć kartę płatniczą – warto wcześniej sprawdzić datę jej ważności. Po aktywowaniu konta użytkownik zyskuje dostęp do licznych funkcji aplikacji.

Samochody na minuty – jakie auto wypożyczyć?

Na flotę firm oferujących samochody na minuty składają się osobowe auta znanych marek. Są to nowoczesne pojazdy świetnie przystosowane do poruszania się po miejskich ulicach. W ramach prezentowanej usługi nie są udostępniane m.in. auta dostawcze – wynajem takich samochodów prowadzony jest w innej formie krótko- lub długoterminowej wymagającej zawarcia pisemnej umowy. Na wypożyczenie dostawczaków decydują się głównie przedsiębiorcy.