Jeden dzień w Amsterdamie – co warto zobaczyć?

W okolicy Amsterdamu znajduje się wiele zamków, pałaców i fortyfikacji, które przeniosą Cię do magicznej scenerii i pozwolą wejrzeć w znakomitą przeszłość regionu.

Pałac Królewski w Amsterdamie jest pałacem powitalnym króla Willema Aleksandra, służącym jako miejsce goszczenia i zabawiania głów państw z całego świata przez większą część roku. Z pięcioma wieżami, fosą i mostem zwodzonym Muiderslot, XIII-wieczny zamek, wydaje się być wyjęty prosto z filmu Disneya. Znajduje się zaledwie 15 kilometrów na południowy wschód od miasta.

Amsterdam – w zabytkowym browarze skosztuj lokalnego piwa

Najbardziej dostępny z ośmiu zabytkowych wiatraków Amsterdamu, De Gooyer w dzielnicy Oostelijke Eilanden (Wyspy Wschodnie). Brouwerij 't IJ, wielokrotnie nagradzany minibrowar rzemieślniczy z przestronnym tarasem do picia na świeżym powietrzu i 30-minutowymi wycieczkami z przewodnikiem z degustacją, znajduje się pod żaglami tego charakterystycznego miejsca. Nic nie smakuje tak pysznie jak piwo wytwarzane na miejscu.

Więcej artykułów o turystyce przeczytasz w portalu https://zwiedz.pl/.

Wybierz się na wieczorną wycieczkę rowerową w Amsterdamie!

W Amsterdamie jest ponad 800 000 rowerów. To znaczy, że znajduje się tam więcej rowerów niż ludzi! Bezkonkurencyjna sieć ścieżek rowerowych i płaski teren sprawiają, że jazda na rowerze w Amsterdamie jest sposobem na życie. Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie atrakcji regionu niż jazda na rowerze, a Amsterdam niezmiennie znajduje się na szczycie listy miast najbardziej przyjaznych rowerzystom.

Wsiądź na rower i jedź do Sloterplas, aby ochłodzić się w rozległym jeziorze, lub jedź do Ouderkerk aan de Amstel, aby zobaczyć malowniczą XII-wieczną wioskę pełną zabytków. Możesz odkryć wiele najlepiej strzeżonych sekretów Amsterdamu, siedząc wygodnie na siodełku wypożyczonego roweru!