Europa jesienią, odkryj uroki złotej pory roku

Jesień jest wyjątkową porą roku. Otacza Nas złotem i odcieniami czerwieni. Pozwala na picie gorącej czekolady pod miękkim kocem. Ale jest to też czas wyciszenia i spokoju. Szczególnie w miejscach, gdzie w sezonie letnim jest mnóstwo ludzi.

Lanzarote

Odkryta przez Włocha, Genueńczyka Lanzerotto Malocello na początku XIV wieku, Lanzarote jest najbardziej wysuniętą na wschód wyspą z ośmiu tworzących hiszpański archipelag Wysp Kanaryjskich i najbliższą afrykańskim wybrzeżom. Ogłoszony przez UNESCO Rezerwatem Biosfery, księżycowe piękno należy do Lanzarote, które wywodzi się z historii niezwykłych erupcji i inspiracji Césara Manrique, kanaryjskiego artysty, który był w stanie ukształtować wijące się profile wyspy. Jej sekretne zagłębienia, w niezapomnianych miejscach. Góry i wulkany, naturalne baseny i kaktusowe ogrody, złote plaże, słone równiny i skały z widokiem na ocean, jeziora. Lanzarote to idealne miejsce na jesienny weekend, wyjątkowe miejsce, które zawsze potrafi zaskoczyć.

Porto

Dokąd pojechać jesienią, jeśli nie do jednego ze słonecznych i pięknych miast Portugalii? A jeśli byłeś już w Lizbonie, nie możesz przegapić Porto. Znajdując się na małej łodzi, która przecina wody rzeki, która przez wieki wytaczała szlak zieleni na północy kraju, będziesz płynął między tarasami winnic i dolinami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kręte uliczki słodkiego wina i fasady pokryte azulejos – cienkimi ceramicznymi płytkami. Porto to opowieść licznych historii, które na zawsze odznaczają się wśród zwiedzających miłością do tego miasta.

Wschodnia Sycylia

Myślisz Sycylia i widzisz morze usiane żaglami, błękitne i spokojne, radosne krzyki dzieci, które nie chcą wyjść z wody, wspinaczka do fortecy, na którą wspinasz się boso, aby cieszyć się widokiem. Sycylia to idealny cel podróży na jesienne wakacje. Zaskakująca kraina, bogata w obiekty światowego dziedzictwa UNESCO. Ciepła z życzliwością gościnnych ludzi, obfita w dziewicze i spokojne krajobrazy, białe plaże otoczone turkusową wodą i niespokojne wulkany. Kolekcja dojrzałych w słońcu klejnotów barokowych, z historią napisaną przez wiele różnych twarzy i kultur, która oczaruje Cię również aromatami swojej kuchni. Zaskoczy słodyczą pradawnej czekolady i winem passito. Z Katanii w Syrakuzach, przejeżdżając przez Noto, aż do Scicli i Modica, możesz spędzić weekend na wschodniej Sycylii poznając piękno, którego nigdy nie zapomnisz.

Malta

Miejscem położonym niedaleko Włoch, idealnym miejscem na ciepłe jesienne wakacje może być z pewnością Malta. Gdzie jeszcze na przełomie września i października panują przyjemne temperatury. Gdzie można się kąpać i pływać w całkowitym spokoju. „Słodki jak miód”, tak Grecy ją określili. Nazwali Melitē, ze względu na obfitość uli, które znaleźli, gdy przybyli na wyspę. A słodka Malta jest do dziś małym rajem położonym na Morzu Śródziemnym, na południowym wschodzie od Gozo i Comino. Pachnie afrykańskim wiatrem, jest złagodzona klimatem, który sprawia, że ​​jest Malta jest przyjemna o każdej porze roku. W pierwszych przebłyskach jesieni poczujesz spokój. Pozwoli Ci to rozkoszować się słońcem i zrelaksować, między błyszczącymi placami i złotymi kościołami Valletty i Mdiny. Można wybrać się na spacery nad morzem, między przystaniami i tarasami na niebiesko usiane łodzie. Po zachodzie słońca spotykamy się w modnych klubach centrum, na magiczne noce pełne zabawy.

Malta nocą

Bruksela

Wśród stolic w Europie, które warto odwiedzić jesienią znajduje się także Bruksela. Stolica Belgii i siedziba głównych instytucji Unii Europejskiej. Bruksela to czar eleganckich ulic i okazałych placów, w których niczym bryłki złota wyróżniają się barokowe kościoły i arcydzieła stylu gotyckiego. Nazwa miasta jest nierozerwalnie związana z nazwą René Magritte’a i urokiem jego surrealistycznych płócien. Ale także z Victorem Hortą, prekursorem stylu Art Nouveau i autorem dzieł architektonicznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Brukseli króluje sztuka, a we wczesne jesienne dni miło będzie zagubić się w przestronnych salach muzeum. Czy może w tętniących życiem sal księgarni w centrum miasta, zanim rozmarzy się w jednej z historycznych kawiarni.

Ateny 

Wśród destynacji na jesienne wakacje nie może zabraknąć Grecji. Ateny rozbrzmiewają opowieściami o Homerze i chórach teatru klasycznego. Filozofia i demokracja były teoretyzowane wśród kamieni i fryzów Akropolu. Afrodyta kąpała się w jego morzu, a bohaterowie mitu rywalizowali w wojnie ze Spartą. Ateny to wieczne i nowoczesne miasto, matka Morza Śródziemnego, skrzyżowanie Europy i Azji oraz kolebka kultury zachodniej. Uniwersalne miejsce, w którym łatwo zgubić się w zaułkach starożytnych dzielnic i popijać kawę w tradycyjnej tawernie. Czasami pełni rolę metropolii, innym razem przypomina osłoniętą wyspę na Cykladach. Ateny są ponadczasowe otwierając przed nami coraz to nowsze tajemnice świata starożytnego.