Jak znaleźć tanie loty? Nieoczywiste porady.

Każdy podróżujący zna podstawowe porady, które mają na celu obniżyć ostateczną cenę lotu. Doskonale wiemy, że najlepiej jest podróżować z samym bagażem podręcznym czy szukać odlotów z mniejszych lotnisk. Możemy jednak iść o krok dalej i zagłębić się w nieoczywiste wskazówki, które pozwolą nam wyszukać jeszcze tańsze loty. Oto one!


1. Decyduj się na nocne loty.


To dość popularne rozwiązanie stosowane nie od dziś. Doczekało się ono nawet specjalnego określenia z języka angielskiego, a brzmi ono następująco – loty podkrążonych oczu. Być może dla niektórych osób nie jest to zbyt zachęcające, ale kiedy naprawdę interesują nas tanie loty lub też jesteśmy Nocnymi Markami taka opcja może być dla nas idealna, by zaoszczędzić pieniądze. Po odpowiednim zaplanowaniu nie jest to najgorsze rozwiązanie – wieczorem wsiadając do samolotu możemy iść spać, a budzimy się już w nowym miejscu. Wybierając lot na dłuższą trasę możemy dodatkowo liczyć na niesamowite widoki o wschodzie słońca.


2. Szukaj ofert u drobnych przewoźników.


Coraz więcej tras, a w szczególności tych najbardziej popularnych jest obsługiwanych przez mniej znane linie lotnicze. Na niższe koszta możemy nastawić się również wtedy, kiedy skorzystamy z oferty mniejszych internetowych biur podróży. Oczywiście wcześniej warto sprawdzić na ich temat opinie w sieci co ułatwi nam podjęcie ostatecznej decyzji. By nie marnować swojego czasu warto od razu skorzystać z wyszukiwarki, która przeszuka dla nas oferty zarówno z biur podróży jak i samych linii lotniczych. Wprowadzając interesujące nas parametry owa wyszukiwarka znajdzie dla nas najlepsze tanie loty w wybrane przez nas miejsce. Wtedy to pozostanie nam jedynie po przejściu na docelową stronę dokonanie rezerwacji.


3. Zdecyduj się na kartę lojalnościową.


Nie ulega wątpliwości, że warto znać sposoby na tanie loty. Sami również znacząco możemy przyczynić się do tego, by płacić możliwie jak najmniej za bilety lotnicze. Jeśli od dłuższego czasu latasz systematycznie to warto na poważnie pomyśleć o założeniu karty lojalnościowej. Wielu z nas wydaje się, że nie ma to najmniejszego sensu. Ale to nieprawda! Być może już dziś przysługiwałyby Ci darmowe kilometry za dotychczasowe loty. Obecnie większości linii lotniczych oferuje swoim klientom założenie karty lojalnościowej. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie założenie karty dla sojuszu linii. Dzięki temu niezależnie od przewoźnika będą się nam naliczały wszystkie kilometry.


4. Korzystaj z alertów cenowych.


Podróżowanie samolotem jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Owa popularność sprawiła, że są osoby, które na co dzień poświęcają wiele czasu, by wyszukiwać najtańszych ofert i aktualnych promocji. To daje nam kolejną możliwość na tanie loty. Dlaczego nie skorzystać z tej możliwości? Być może już od dłuższego czasu obserwujesz cenę biletu lotniczego do wymarzonego miejsca. Dzięki temu, że zapiszesz się i będziesz korzystać z alertów cenowych zostaniesz możliwie jak najszybciej poinformowany o obniżce cenowej. Co więcej – taka usługa nas nic nie kosztuje. Warto z niej skorzystać niezależnie od tego jak często latami samolotami.


5. Stwórz swoją autorską trasę lotu!


Najczęściej wybieramy lot z punktu A do punktu B. To bardzo wygodne rozwiązanie, które jednocześnie wiąże się z większym kosztem. Możemy jednak spróbować stworzyć alternatywną wersję dostania się do docelowego miejsca. Poświęćmy nieco swojego wolnego czasu, by zdecydować się na różne opcje połączeń. Dodatkowo korzystajmy z możliwości przesiadek i zmieniajmy przewoźników. Warto stworzyć taką rozpiskę i sprawdzić jak dużo zaoszczędzimy kombinując w ten sposób. Miejmy świadomość, że oczywiste trasy są bardzo popularne. Zatem jest na nie duży popyt, a co za tym idzie – ceny na takie loty są wysokie i cały czas utrzymują się na takim samym poziomie. Rzadko występują tu promocje. Wyłania się z tego stwierdzenie, że tanie loty możliwe są dzięki znajdowaniu mniej oczywistych rozwiązań.


6. Wybieraj mniej popularne dni i godziny odlotu.


To bardzo prosty i szybki sposób na tanie loty. Niezwłocznie możemy zauważyć, że są takie dni i godziny, które cały czas cechują się niską ceną. I tu widać, że najdroższymi dniami odlotu jest piątek, sobota i niedziela. To właśnie w te dni najwięcej osób chce zarezerwować sobie lot. Jeśli interesują nas najtańsze bilety lotnicze to musimy wybierać pozostałe dni, a w szczególności środek tygodnia. Kolejnym parametrem, który znacząco obniży końcowy koszt lotu to wczesne godziny poranne. Jeśli tylko możemy pozwolić sobie na taką możliwość zaoszczędzimy naprawdę niemała sumkę.


PODSUMOWANIE


Na rynku jest spora konkurencja jeśli chodzi o linie lotnicze czy biura podróży. To już na wstępie daje nam spore możliwości, by znaleźć tanie loty do interesujących nas miejsc. Powyższe wskazówki są dość mniej popularne wśród podróżujących. Warto je znać. Tym bardziej, że większości z nich nic nas nie kosztuje. Jeśli coraz częściej latami samolotami warto wyrobić sobie kartę lojalnościową czy zapisać się do alertów cenowych. Dzięki temu w przeciągu roku zaoszczędzimy na spokojnie kilkaset jak nie kilka tysięcy złotych.

Więcej porad na temat tego jak znaleźć tanie bilety lotnicze na travellikeagirl.pl

Jeden komentarz w temacie “Jak znaleźć tanie loty? Nieoczywiste porady.

Dodaj komentarz