Włochy dla ciekawych: Padwa

Dla miłośników legend jest najstarszym włoskim miastem, dla turystów szukających cennych zabytków – miastem pełnym wspaniałych budowli. Bliskość Wenecji Euganejskiej i Werony, ciekawa historia oraz piękna okolica – oto czynniki, którymi Padwa podbiła serca turystów. Jakimi skarbami mogą nas tu oczarować Włochy? Za co znane biura podróży pokochały to wspaniałe miasto?

Kierunek: Padwa!


Dla współczesnych turystów Włochy są idealnym kierunkiem podróży. Wycieczki do tego kraju ma w swej ofercie niemal każde biuro podróży, a tanie loty i gęsta sieć dróg sprawiają, że miłośnicy indywidualnych wypraw mogą się tu wybrać bez problemów. Dzięki portalom rezerwacyjnym każdy z nas może tu znaleźć tanie noclegi, a coraz większa ilość przewodników oraz wydawnictw turystycznych sprawia, że zwiedzanie włoskich miast stanie się dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po Padwie?

Padwa na mapie państwa włoskiego


Padwa, jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych na mapie państwa włoskiego, leży w północnej części tego kraju. Wielkim walorem tego miasta jest bliskość Wenecji oraz Werony – miast, które od lat są aktywnie promowane przez biura podróży. Położenie geograficzne sprawia, że Padwa przyciąga malowniczą doliną rzeki Bacchiglione oraz wspaniałymi krajobrazami Niziny Padańskiej. Gęsta sieć kanałów sprawia, że panuje tu wyjątkowa atmosfera, a ogromna ilość zabytków zapewnia doskonałe warunki tym, którzy lubią podróżować w czasie.

Z kart w historii: Padwa i jej dzieje


Jedno z najstarszych miast na terenie Włoch ma się czym pochwalić, a w jego przeszłość może zachwycić każdego. Legenda głosi, że Padwę założył jeden z trojańskich bohaterów, szukający w tej części Włoch schronienia po upadku legendarnego miasta. I choć legenda ta nie została potwierdzona przez naukowców, wiadomo, że już w czasach imperium rzymskiego miasto to zaliczało się do najważniejszych ośrodków miejskich tego starożytnej państwa. Pierwsze wzmianki o Padwie pochodzą z IV wieku p. n.e. Wiadomo, że w dziejach miasta najpierw ważną rolę odgrywali Rzymianie, a następnie – Hunowie, Goci i Bizantyjczycy. W swych dziejach Padwa związana była też z królestwem Franków oraz ze Świętym Cesarstwem Rzymskim. Od 1866 roku miasto to pozostaje częścią państwa włoskiego, pełniąc tu rolę jednego z najważniejszych ośrodków artystycznych i kulturalnych.

Padwa i jej symbole


Z czym kojarzona jest Padwa? Jednym z symboli miasta stał się uniwersytet, założony w 1222 roku przez cesarza niemieckiego Fryderyka II. Uczelnia ta znana była w całej Europie, a na liście jej studentów nie brak tak ważnych dla Polaków nazwisk, jak Mikołaj Kopernik oraz Jan Zamoyski. Drugim symbolem Padwy stał się św. Antoni – portugalski franciszkanin i wykładowca, którego grób znajduje się w Padwie, w bazylice św. Antoniego. Świątynia ta jest nie tylko cennym zabytkiem, ale i ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym, do którego ściągają wierni z całej Europy. A co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście?

Padwa i jej atrakcje: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?


W czasie wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Padwa, każdy z nas będzie się mógł nacieszyć widokiem pięknych budowli i cennych zabytków. Zachwyca wspomniana już bazylika z XVI wieku, czaruje też potężna katedra oraz historyczne centrum, które wciąż urzeka swą wyjątkową atmosferą. Wiekowy uniwersytet, założony w XVI wieku ogród botaniczny oraz najsłynniejsza włoska kawiarnia, która działa od lat 30-tych XIX stulecia – oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas w Padwie spędzi niezapomniany urlop.

Włochy są krajem wyjątkowym, o czym każdy z nas może się przekonać w czasie wycieczki po tak pięknych ośrodkach miejskich, jak Padwa. Cenne zabytki oraz wyjątkowa atmosfera sprawiają, że w takich miejscach nie można się nudzić, a zwiedzanie historycznych zakątków dla każdego miłośnika podróży stanie się wspaniałą przygodą.

Jeden komentarz w temacie “Włochy dla ciekawych: Padwa

Dodaj komentarz