Hiszpania dla ciekawych – z wizytą w Granadzie

Jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Hiszpania, jest Granada. To miasto nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzane przez wycieczki z całego świata, a spacery po jego ulicach mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Czym zachwyci nas hiszpańska Granada?

Zwiedzanie Granady większość osób rozpoczyna od spaceru po Dzielnicy Katedralnej, mogącej się pochwalić wspaniałym zabytkiem architektury. To potężna katedra, do której warto zajrzeć ze względu na Kaplicę Królewską i Mauzolea Królów Katolickich. Nie lada gratką dla każdego z nas może się też okazać spacer wzdłuż murów obronnych, z których Granada może być bardzo dumna.

Dla tych, którzy chcą poczuć wyjątkowy klimat tego miasta, wspaniałą przygodą stanie się też wizyta na terenie dzielnicy arabskiej, znanej jako Albaicin. Z tej części miasta rozciąga się wspaniały widok na jego najcenniejszy zabytek – potężną twierdzę Alhambra, stanowiącą jedną z najwspanialszych pamiątek po Maurach w całej Hiszpanii.

Potęga Alhambry, będącej obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po Granadzie, nie powinna dziwić. Wszak miasto to było swego czasu stolicą kalifatu, zatem mauretańska twierdza górująca nad miastem musiała zachwycać zarówno swymi rozmiarami, jak i reprezentacyjnym charakterem. Na terenie tego wielkiego kompleksu wyróżnia się Pałac Nasrydzki, uznawany za jedną z najpiękniejszych budowli mauretańskich w Hiszpanii, potężny Bastion, z którego można spojrzeć na Granadę z wyjątkowej perspektywy, słynna Fontanna Lwów oraz pałac Carlosa V, obok którego również nie można przejść obojętnie. Dodatkową atrakcją dla tych, którzy chcą odpocząć w otoczeniu zieleni, będą malownicze ogrody Generalife. To kolejna atrakcja Granady, którą znane biura podróży doceniły już dawno.

Więcej artykułów o innych atrakcjach turystycznych z Europy i całego świata znajdziesz w serwisie https://www.morzegory.pl/.

Hiszpańska Granada – podsumowanie

Granada to piękny ośrodek miejski, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie moc atrakcji. Tu Hiszpania może każdego z nas oczarować swym niezwykłym charakterem, a spacer po tym wyjątkowym mieście stanie się dla nas unikalną przygodą.