6 niesamowicie egzotycznych miejsc, które zachwycą każdego turystę (m. in. Kreta, Bułgaria)

Wakacje aż zachęcają, by odwiedzą inne kraje. Warto wiedzieć, które i dlaczego powinno się zobaczyć w pierwszej kolejności.

Gdzie można najlepiej wypocząć?

1. Kreta

Jest to grecka wyspa, na którą warto przyjeżdżać między kwietniej a październikiem. Ogromna, urozmaicona kusi, by spędzić na niej przynajmniej parę dni, a najlepiej tygodni. Stąd można łatwo dojść do Chanii (zbudowane przez Wenecjan) lub Siti na północno-wschodnim wybrzeżu.

2. Chorwacja

Niegasnąca popularnością cieszy się także Chorwacja. Lazurowe morze, klify, wielość plaży (piaszczyste, żwirowe, betonowe, kamienne). Można tutaj na różny sposób spędzić wolny czas: popływać, wynająć żaglówkę lub jacht. Nie brak tutaj także miejsc do zobaczenia.

3. Wyspy Owcze

Wulkaniczny archipelag także przyciąga turystów. Bazaltowe klify, dachy porośnięte mchem, dziewicza natura, a do tego błękitny ocean i ogrom łąk. I jeszcze jest to dom dla owiec, których jest tu dwukrotnie więcej niż ludzi. Warto spędzić czas nad wodą, zobaczyć starą dzielnicę, port i wiele zabytkowych miejsc. Tutaj przeczytasz 5 powodów, dla których warto odwiedzić Wyspy Owcze.

4. Malta

Idealna na odpoczynek i zwiedzania. Znajdziemy tutaj wiele ogromnych, pięknych plaży, a przy tym wspaniałe miejsca godne zobaczenia i sfotografowania. Szczególnie warto wybrać plażę: Millieha Bay, Paradise Bay czy Golden Bay.

5. Bułgaria

To miejsce, gdzie znajdziemy dwa ogromne kurorty: Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Turyści na nowo odkrywają uroki tego kraju i przekonują się, że tutejsze plaże także są rewelacyjne.

6. Fuerteventura

Polacy chętnie odwiedzają także Wyspy Kanaryjskie. Świetne jest to, że można przyjechać tutaj przez cały rok. Sama Fuerteventura to wyspa wulkaniczna i szerokich, złotych plażach, gdzie ceny są przystępne, a można poczuć się jak na prawdziwych Karaibach.