Sardynia i jej skarby – Alghero

Sardynia to włoska wyspa, idealna dla tych, którym marzą się beztroskie wczasy nad Morzem Śródziemnym. Nie brak tu modnych kurortów i pięknych plaż, nie brak też zabytków, którym trudno się oprzeć. Dla tych, którzy zwiedzanie chcą połączyć z relaksem nad morzem, kuszącym celem wycieczki po Sardynii stanie się miasto Alghero. Jakimi skarbami zachwyca „mała Barcelona”? Co sprawia, że znane biura podróży tak chętnie organizują wycieczki na jego teren?

Dlaczego warto udać się do Alghero?

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Alghero. To miasto może się pochwalić malowniczą okolicą i niepowtarzalnym klimatem, dzięki czemu wczasy na jego terenie będą dla każdego miłośnika podróży przyjemnym doświadczeniem. Alghero może się jednocześnie pochwalić ciekawą przeszłością, o której najpiękniej przypominają miejscowe zabytki. Można je ujrzeć w historycznej części miasta, po której prowadzi turystów gęsta sieć wąskich, pokrytych brukiem uliczek. Każdy spacer po starym Alghero jest rewelacyjną przygodą, która na każdym zrobi wrażenie. Dumą Alghero są dobrze zachowane mury obronne, do dziś robiące wrażenie swymi rozmiatami, oraz wieże, które dawniej strzegły bezpieczeństwa miasta. Dziś są to ważne atrakcje turystyczne, którym w czasie wycieczki po Sardynii warto się uważniej przyjrzeć.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Włochy to kraj znany z zabytków sakralnych, nic więc dziwnego, że w czasie zwiedzania Alghero można ujrzeć sporo wiekowych kościołów. Do tych najważniejszych zalicza się kościół św. Franciszka, będący ciekawym przykładem gotyku katalońskiego, oraz katedra Najświętszej Maryi Panny, której budowę rozpoczęto w XVI wieku. Każda z tych świątyń może się pochwalić pięknym wnętrzem oraz cenną kolekcją dzieł sztuki sakralnej. A dla tych, którzy chcą spędzić czas w otoczeniu niezwykłych eksponatów, nie lada gratką stanie się możliwość zwiedzenia Muzeum Korali.

Alghero to również piękne plaże oraz okolica, po której można wędrować do woli. Dla tych, którzy znajdą w Alghero tanie noclegi, dobrym kierunkiem wycieczek stanie się Capo Caccia – przylądek, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Morze Śródziemne oraz wybrzeże Sardynii. Kuszą też takie atrakcje, jak pobliska Grota Neptuna, będąca jedną z największych i najsłynniejszych jaskiń na terenie Włoch. Ciekawa szata naciekowa oraz legendy, zgodnie z którymi jaskinia ta jest miejscem narodzin Neptuna – oto czynniki, dzięki którym wizyta w jaskini dla każdego turysty stanie się niezapomnianą przygodą.

Źródło: https://zwiedz.pl/