Leżaki basenowe dla HoReCa

Hotelowi goście niezwykle cenią relaks i królewski wypoczynek. Aby im go zapewnić, warto zainwestować w wygodne, a zarazem designerskie leżaki basenowe. Niezwykle ważna jest również ich funkcjonalność i wytrzymałość, aby pięknie prezentowały się przez długie lata. W artykule podpowiadamy, jakie modele najlepiej sprawdzają się w miejscach komercyjnych jako leżaki plażowe, basenowe lub do SPA.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru leżaków?

Przede wszystkim leżak basenowy powinien być wygodny i funkcjonalny. Właściwa budowa leżaków zapewni gościom wygodne ułożenie ciała podczas wypoczynku. Szczególną popularnością cieszą się modele z możliwością regulacji oparcia, a czasem także podnóżka. Te opcje pozwalają odkryć zupełnie nowy poziom relaksu, który będzie dopasowany do indywidualnych upodobań każdego użytkownika. Dobrym wyborem są również meble wyposażone w kółka ułatwiające manewrowanie. Goście będą mogli bezproblemowo przestawiać leżaki plażowe z miejsca na miejsce bez ryzyka porysowania posadzki. Nie mniej ważny jest materiał, z którego wykonany jest leżak.

Leżaki plażowe – jaki materiał wybrać?

– Wiele osób decyduje się na leżaki plażowe wykonane z naturalnych materiałów. Niestety ze względu na ciągły kontakt z chlorowaną lub słoną wodą nie jest to najlepsze rozwiązanie. Leżaki z naturalnego drewna lub rattanu mocno absorbują wilgoć, co powoduje, że szybko tracą swój atrakcyjny wygląd, a z czasem ulegają uszkodzeniu lub zniszczeniu. Pod wpływem czynników zewnętrznych łatwo ulegają odbarwieniom i odkształceniom – mówi Grzegorz Binkiewicz, prezes firmy HAGEA. – Lepszym wyborem są plastikowe lub polyrattanowe leżaki basenowe, które stanowią gwarancję długoletniej wytrzymałości, wygody użytkowania, a także wyjątkowych walorów estetycznych. Łatwo utrzymać je w czystości, nie wymagają dodatkowych impregnacji i zabiegów konserwacyjnych. To sprawia, że nie trzeba inwestować w drogie i trudno dostępne środki czyszczące.

Leżaki basenowe z tworzywa sztucznego

Wybierając wysokiej jakości produkty, można mieć pewność, że będzie to inwestycja na lata. Idealne leżaki hotelowe powinny być lekkie, a przy tym stabilne i odporne na działanie słonej wody, chloru, wysokiej temperatury oraz innych warunków atmosferycznych. W ten sposób nie ulegną uszkodzeniom i będę pięknie prezentować się w strefie basenowej lub SPA & Wellness przez wiele sezonów. Dla obiektów z branży HoReCa szczególnie polecamy leżaki z tworzywa sztucznego z możliwością sztaplowania, czyli składowania ich jeden na drugim. To świetna opcja na wygodne przechowywanie mebli w okresie jesienno-zimowym, która znacznie pomaga zaoszczędzić miejsce. Niektóre modele sztaplują się nawet do 35 szt.

Wygląd leżaka też ma znaczenie!

Niezależnie od tego, czy w hotelu znajduje się basen, spa, aquapark czy prywatna plaża – stylowe leżaki plażowe pozwolą wzbogacić wystrój każdego miejsca. Wygląd i kolor modelu powinny zależeć od osobistych preferencji. Szeroka oferta sprawia, że bez problemu można dopasować idealny mebel do aranżacji hotelu, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. W zależności od potrzeb możemy wybierać zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne, designerskie modele.

Leżaki plastikowe oraz polyrattanowe to idealny wybór dla hoteli i prawdziwy gwarant spokojnego oczekiwania na otwarcie sezonu letniego. Nowoczesne i wytrzymałe materiały, dowolne zestawienia kolorystyczne i szeroki wybór modeli sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dopasowany do potrzeb obiektów z branży HoReCa i ich gości.