Nowy sposób podróżowania – glamping, cz.1

Glamping łączy kontakt z naturą z komfortem i luksusem hotelu. Nowy trend w sektorze turystycznym, ale o starożytnych korzeniach. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które kochają wakacje na łonie natury, ale nie chcesz rezygnować z domowego komfortu, być może glamping jest alternatywą, której szukasz.

Ten nowy sposób biwakowania staje się preferowaną opcją dla tych, którzy kochają przyrodę. Jest to wybór, który odpowiada różnym potrzebom i budżetom.

Coraz więcej obiektów noclegowych oferuje wczasowiczom namiot lub mały bungalow w lesie, na wsi, na pustyni lub na plaży. Często jest to idealne miejsce na rodzinne przeżycia, dzielenie się radością i relaks.

Czym jest glamping?

Glamping to nowy sposób na biwakowanie. Połącz kontakt z naturą tradycyjnego kempingu z domowymi wygodami lub przepychem luksusowego hotelu. To doświadczenie, które daje możliwość cieszenia się przestrzenią bez opuszczania strefy komfortu.

Pojęcie glampingu wiąże się z ochroną środowiska poprzez zrównoważoną i ekologiczną turystykę. Łączy w sobie piękno, krajobraz, przygodę, zabawę i dzielenie się tym co piękne z rodziną.

Słowo to łączy w sobie pojęcia glamour i camping.

Jak narodził się glamping?

To trend, który istnieje od setek lat (naturalnie był zarezerwowany dla królów), jednak jego boom rozpoczął się w 2000 roku w Wielkiej Brytanii. Luksusowe obozy zostały zorganizowane podczas podróży króla Jakuba V ze Szkocji do Francji, podobnie jak glamping, który znamy teraz.

Na początku XX wieku moda dla tych, których było na to stać, zapoczątkowała modę na safari w Afryce. Ponownie celem było obcowanie z dziką przyrodą, nie tracąc przy tym komfortu wygodnego łóżka, prywatnych łazienek i luksusowych mebli.

Tradycyjny kemping ma niedogodności, które dla wielu miłośników przyrody stanowią prawdziwą przeszkodę. Dla nich narodził się glamping.