Niezapomniany urlop w słonecznej Chorwacji

Wakacje w „ciepłych krajach” nie muszą wiązać się z kupnem zorganizowanego wypoczynku w biurze podróży. Doskonałym miejscem na spędzenie urlopu z niemalże gwarantowaną pogodą jest wyjazd do Chorwacji.

Urlop w Chorwacji – to powinieneś wiedzieć

Ten kraj ma do zaoferowania taką ilość atrakcji, wspaniałych zabytków, malowniczych miejsc, że nie jest możliwe chociażby pobieżne zwiedzenie go w ciągu jednego wakacyjnego wyjazdu. Zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach znajdą się rzesze „fanów” tego bałkańskiego kraju, spędzający wakacje na plażach nad Adriatykiem od lat. Ze względu na ogromne zróżnicowanie krajobrazu nie wiąże się to wcale z monotonią i oglądanie rok w rok tych samych widoków. Większość turystów jako sposób dotarcia do Chorwacji wybiera własnych samochód.

Odległość z Polski nie jest mała. To co najmniej 900 km w przypadku podróży na przykład ze Śląska do północnej Dalmacji lub na Istrię. Dystans może się jednak wydłużyć do niemalże 2000 km jeżeli jedziemy z Pomorza na południowe krańce chorwackiego wybrzeża. Podróż przebiega jednak prawie na całej długości autostradami, dzięki czemu nie jest przesadnie męcząca, jeżeli nie trafimy na korki które oczywiście nie są rzadkością. Aby ich uniknąć warto rozważyć wyjazd z kraju w dzień inny niż piątek i sobota. To właśnie w te dni rusza na południe najwięcej kierowców zarówno z Polski, jak i z Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i innych europejskich krajów.

Więcej interesujących wpisów w temacie podroży po Europie znajdziesz w serwisie https://www.opodrozach.pl/.

Osoby które przeraża tak długa jazda samochodem mogą oczywiście wybrać podróż samolotem. Niemniej jednak w samej Chorwacji warto mieć samochód, jeżeli nie własny to wypożyczony. W tym kraju jest tyle fantastycznych miejsc do obejrzenia, że spędzenie dwóch tygodni w jednym miasteczku i na jednej plaży byłoby niemalże grzechem.