Lizbona (Portugalia) dla ciekawych – Belem

Belem to wyjątkowa dzielnica, której w trakcie wycieczki po Lizbonie nie można pominąć. Jakie atrakcje przyciągają tu turystów z całego świata? Na czym polega fenomen Belem?

Belem w Lizbonie – co warto wiedzieć?

Belem to dzielnica pełna cennych zabytków oraz obiektów, które najpiękniej przypominają o epoce wielkich odkryć geograficznych. Tu każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego, bez względu na to, w jakim jest wieku i czym się interesuje. Wśród licznych atrakcji, którym w trakcie wycieczki po tej części Lizbony warto poświęcić nieco więcej uwagi, wyróżnia się Narodowe Muzeum Powozów w Lizbonie. Zgromadzone tu karety i powozy konne tworzą wspaniałą kolekcje, obok której nie można przejść obojętnie. Cennym zabytkiem jest też Pałac Prezydencki w Belem, który do dziś służy prezydentowi tego kraju. Rezydencja ta jest cennym zabytkiem z XVI wieku, warto zatem zatrzymać się przy nim i nacieszyć swe oczy jego widokiem.

Zwiedzanie Belem nie może się obejść bez wizyty w Klasztorze Hieronimitów, który został zbudowany w XVI wieku jako wyraz dziękczynienia za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii. Turyści zaglądają tu bardzo chętnie, m. in. ze względu na znajdujący się tu grób znanego podróżnika oraz cenne dzieła sztuki, z jakimi można się tu spotkać. Część klasztornych pomieszczeń jest też wykorzystywana jako siedziba Muzeum Morskiego, będącego kolejną atrakcją, z której Lizbona jest bardzo dumna. Można tu zdobyć wiele cennych wiadomości na temat wielkich odkryć geograficznych, można też nacieszyć się widokiem dawnych przyrządów nawigacyjnych oraz modeli statków. Całość robi ogromne wrażenie, a osób zainteresowanych wizytą w tym miejscu przybywa z każdym rokiem.

Belem to również wspaniały port, który jest miejscem chętnie odwiedzanym przez tych, którzy odwiedzają Lizbonę ze względu na rolę, jaką miasto to odegrało w dziejach wielkich odkryć geograficznych.

Więcej artykułów o interesujących celach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.nakoncuswiata.pl/.

Portugalskie Belem – podsumowanie

W miejscu, z którego dawniej wyruszano na wielkie wyprawy, czeka dziś na turystów wiele ciekawych obiektów. Tym najważniejszym i najbardziej charakterystycznym jest Wieża Belem. To cenny zabytek architektury, a jednocześnie doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać lizboński port oraz jego najbliższą okolicę. Warto tu również zwrócić uwagę na monumentalny pomnik Odkrywców, który stał się jednym z symboli portugalskiej stolicy.