Jesień w Europie, to musi być piękne

Rotterdam

Żywy i zawsze w zgiełku, dynamiczny i nowoczesny, z oszałamiającą panoramą i jednym z największych portów na świecie. Rotterdam jest jednym z najbardziej awangardowych miast w Europie. Zagłębie trendów i kultur, poświęcone sztuce, innowacjom i ciągłym przemianom urbanistycznym. Przykłady obejmują nowy projekt miejskiego pływającego parku do produkcji energii słonecznej. Pierwszą na świecie samowystarczalną pływającą farmę oraz RIF010, niesamowity park miejski dla surferów. Hipsterski i alternatywny Rotterdam to nieodkryta perełka Holandii, zaledwie 40 minut pociągiem od Amsterdamu.

Rzym

Miasto, które warto odwiedzić jesienią to z pewnością Rzym. Stolica Włoch to skarbnica tysiącletnich skarbów, idealna do zwiedzania w ciepłe i słoneczne jesienne dni. W ciągu 48 godzin możesz zasmakować jego ogromnego cudu i przespacerować się jego odwiecznymi uliczkami, wśród starożytnych popiersi, fontann i barokowych placów. W tym wszystkich będziesz mieć mnóstwo czasu na odkrycie współczesnej architektury, designu i smaku. Zatrać się w brukowanych uliczkach centrum i zanurz się w czytaniu dobrej książki na schodach bazyliki, aż do pierwszego dzwonu. Powierz życzenie lśniącemu Tybrowi, spójrz na kopuły z waty cukrowej Wiecznego Miasta.

Tallinn

Gotyckie kościoły, klasztory, parki i place, do których można dotrzeć wąskimi i krętymi uliczkami. Stolica Estonii to idealne miejsce na weekend pełen odkrycia wśród kolorów jesiennych liści. Nie zatrzymuj się tylko na średniowiecznej starówce Tallina, otoczonej wysokimi murami i uwielbianej przez turystów. Wybierz się do nowych modnych dzielnic Rotermann i Telliskivi i na wycieczkę do Kalamaja, starożytnej wioski rybackiej. Dziś to hipsterska okolica, z kolorowymi drewnianymi domami, kawiarniami i targami, które docierają do morza. Tallin posiada zaraźliwą witalność i energię, spowitą w sugestywne światło Bałtyku.

Londyn

Wiesz, że Londyn jest jednym z najlepszych miejsc na jesień, nie tylko ze względu na bardziej realistyczne koszty poza sezonem (nawet jeśli miasto jest nadal dość drogie). Ale także ze względu na kolory, które w tym sezonie otulają wszystko magią. Londyn w październiku pachnie zakurzonymi biblioteczkami i tętniącymi życiem kawiarniami, rozświetla się kolorami listowia i nabiera uroku wielkiej metropolii otulonej welonem melancholii. Stolica Wielkiej Brytanii to kalejdoskop kultur i trendów, targów spożywczych, street artu, parków i futurystycznych drapaczy chmur, które w ostatnich latach faktycznie zmieniły profil miasta. Lecz Londyn to także miasto z najfajniejszymi dzielnicami na świecie i prawdziwa mekka dla miłośników sztuki. Z pewnością idealne miejsce na niezapomniany wczesnojesienny weekend.

Liverpool

 

Świetne angielskie centrum handlowe podczas rewolucji przemysłowej oraz morskie i handlowe miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Liverpool jest także stolicą sportu; mekką muzyczną. Europejska Stolica Kultury w 2008 roku. To miasto na północnym zachodzie Wielkiej Brytanii ma wiele nowości i co roku przyciąga turystów z całego świata dzięki swoim niezwykłym wydarzeniom i atrakcjom. Aby zasmakować silnego artystycznego talentu Liverpoolu, odwiedź miejsca związane z historią Beatlesów.

Bilbao

Na poniższej liście nie może zabraknąć również hiszpańskiej perełki wśród miejsc na jesienne wakacje. Miasto o tysiącu kształtów, ale z dobrze zdefiniowaną baskijską tożsamością, Bilbao natychmiast uderza o ciepło swoich mieszkańców i silny zmysł artystyczny. Zachowując starożytne serce stworzone z perfum i tradycji, to miasto na północy Hiszpanii było w stanie powitać innowacje kulturowe ubiegłego wieku i stało się punktem odniesienia dla wielu młodych twórców, pisarzy i muzyków, którzy znaleźli tu podatny grunt dla własnych projektów. Dom wspaniałego Muzeum Guggenheima i BBK Live, jeden z najsłynniejszych festiwali muzyki rockowej, popowej. Bilbao jest idealnym miejscem na wczesnojesienny weekend, w tym degustacje, wycieczki na wybrzeże i wieczorne polowania na niezwykłe widoki.

Tel Awiw

A dlaczego nie pojechać do Izraela na ciepłe jesienne wakacje? Tel Awiw to idealne miejsce do odwiedzenia jesienią. Przywita Was paleta odważnych kolorów, nieskończonych odcieni, które zmieniają się od jasnych odcieni kamienia do szmaragdowej zieleni i jasnego błękitu morza. To błyszczące izraelskie miasto, obmywane przez słone wody Morza Śródziemnego, to pachnący kwiat urodzony na jałowym kamieniu. Dziś jest to tętniące życiem i odświętne miejsce, kreatywne i technologiczne centrum kraju. Często określane jako „Silicon Wadi”, poprzez pokrewieństwo z najsłynniejszą amerykańską „doliną”, w której rozkwitają startupy i pielęgnowane są największe talenty w dziedzinie technologii. Nowoczesny, otwarty i tolerancyjny Tel Awiw, jest pełen rynków, otwartych przestrzeni, w których można cieszyć się słońcem przez cały rok oraz modnych klubów i barów.