Jak zadbać o ekologiczne wakacje?  

Jaki jest modny kolor tego lata? Zielony na pewno: to nie jest najnowszy trend w odzieży, ale zielone produkty do zabrania w drogę. W rzeczywistości, kiedy jedziesz na wakacje, nie myślisz już tylko o plaży, na której możesz odpocząć lub w chłodzie gór, ale także i przede wszystkim o poszanowaniu środowiska.

Zwiększona wrażliwość na planetę i zmieniający się klimat doprowadziły do ​​bardziej zrównoważonego stylu życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o zajęcia w domu, w pracy, czy w czasie wolnym, produkty przyjazne dla środowiska stały się teraz niezbędne. Nie wolno rezygnować ze zdrowych nawyków, które stały się częścią codziennej rutyny podczas wakacji, wręcz przeciwnie, wśród must-have lata 2022 nie może zabraknąć zielonych produktów do zabrania w drogę.

 

Płatki do demakijażu wielokrotnego użytku

Zabawa i relaks to podstawa w lecie, ale nie wolno zapominać o zmyciu makijażu przed pójściem spać! Nawet jeśli jesteś na wakacjach, nigdy nie należy rezygnować z zabiegów pielęgnacyjnych, a jednorazowe płatki kosmetyczne można łatwo zastąpić zmywalnymi. Nie zawierają chemii i są w 100% naturalne, są bardzo łatwe do prania w pralce, suszenia i ponownego użycia jak nowe. Biodegradowalne bambusowe płatki do demakijażu idealne dla wrażliwej skóry i najbardziej uporczywego makijażu, są w stanie oczyścić całą twarz za jednym przejściem, całkowicie redukując ilość odpadów. W jednej chwili zamienią się w Twoje BFF, które zawsze masz pod ręką.

Biodegradowalne chusteczki

Nie ma nic lepszego niż przyjemne uczucie świeżości i czystości na wakacjach, zwłaszcza po dniu spędzonym na słońcu. Wzięcie prysznica nie zawsze jest możliwe, ale na szczęście zawsze możesz użyć chusteczek, które odświeżają i szanują środowisko. Są w 100% biodegradowalne i rozkładają się w naturze, ponieważ są wykonane w całości z bambusa i nie zawierają plastiku ani alkoholu. Bogate w aloes i witaminę E pozostawiają skórę odżywioną i miękką.

Więcej o sposobach na bycie eko podczas wakacji przeczytasz w poniższym artykule https://www.mozliwe.pl/ekologia-na-wakacjach-nawet-jak-jestes-na-urlopie-mysl-o-przyrodzie/