Jak uporządkować i zmniejszyć wagę walizki dzięki mini zestawowi kosmetyków?

Czy jesteś w trakcie przygotowań do podróży? Twoja lista kontrolna jest gotowa, ale produkty z parafarmacji zajmują dużą część Twojej walizki? Większość marek kosmetycznych i dermatologicznych pomyślała o Was, podróżnikach, dzięki mniejszym formatom, przydatnym w nagłych wypadkach, na wakacjach i we wszystkich podróżach. Cieńsze tubki, próbki, nowe opakowania. Te mini kosmetyki zostały stworzone z myślą o Was, które postanowiły zadbać o siebie i swoją skórę nawet podczas wakacji. Ale jak zorganizować swoją walizkę z tym zestawem podróżnym? Odkryj wszystkie nasze wskazówki, aby zaoszczędzić miejsce w bagażu i zabrać na wakacje wiele produktów.

Dlaczego warto wybrać mini zestaw podróżny?

Podczas wakacji nierzadko chcemy zabrać ze sobą większość kosmetyków. Głównym celem zestawów podróżnych jest skorzystanie z maksymalnej liczby różnych produktów, nawet jeśli oznacza to zmniejszenie pojemności bagażu. Stamtąd będziesz mógł wyjść z wszystkimi swoimi ulubionymi kosmetykami.
Oprócz oszczędności miejsca, mniejsze rozmiary mają również realny wpływ na codzienny komfort. Dzięki nim możesz mieć swoje niezbędne rzeczy zawsze pod ręką. Niezwykle cenne w przypadku przerwy w podróży lub nieprzewidzianych wydarzeń, mogą być używane jako zapasowy zestaw toaletowy, pozostawiając możliwość łatwego i dyskretnego odświeżenia się w każdej chwili.
Tego typu format może również stanowić ogromną zaletę podczas podróży samolotem. Mniejsze produkty nie tylko zmniejszają ilość miejsca zajmowanego w torbie, ale także sprawiają, że jest ona lżejsza. Dzięki temu lżejsza torba pozwala uniknąć dodatkowych kosztów podczas przechodzenia przez kontrolę na lotnisku.
Zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na przepisy dotyczące przewozu kontenerów w samolocie. Przypominamy, że zabronione jest przekraczanie objętości 100ml produktów płynnych. Ponadto każdy pasażer może przewozić maksymalnie jeden litr produktów, pod warunkiem, że są one umieszczone w zamkniętej i przezroczystej torbie.
Biorąc pod uwagę, że standardowa tubka pasty do zębów ma pojemność 75 ml, trudno będzie zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki w oryginalnym opakowaniu. I tu znowu zestaw podróżny wydaje się być przydatny.

Organizowanie zestawu podróżnego.

Przygotowanie się do wakacji nie zawsze jest łatwe. Pomiędzy zakupami, opieką nad kotem i pakowaniem, strach przed zapomnieniem o czymś ważnym może stać się niemal nie do zniesienia. Ale bez paniki, przy dobrej, sumiennej organizacji, ryzyko jest minimalne.
Należy jednak wiedzieć, że wybór kosmetyków będzie zależał nie tylko od potrzeb, ale także od celu podróży. Oczywiste jest, że Twój zestaw toaletowy będzie zupełnie inny na wycieczkę na północ niż na wycieczkę na plażę w słońcu. Dlatego bardzo ważne jest, aby dostosować swoją listę kontrolną do miejsca, do którego się wybierasz.

Niezbędne rzeczy do spakowania.

Oczywiście, niektóre produkty automatycznie znajdą się w walizce, niezależnie od przeznaczenia. Pasta do zębów, żel pod prysznic, dezodorant, szampon. Wszystkie te niezbędne rzeczy mogą szybko zająć dużo miejsca w Twojej torbie z przyborami toaletowymi. Najlepszym pytaniem, jakie należy sobie zadać w tym przypadku, jest „czy wykorzystam całą tubę podczas urlopu?”. Jeśli odpowiedź brzmi nie, to rozmiary mini są Twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Bardziej szczegółowa parafarmacja.

O ile niektóre kosmetyki zabierzesz ze sobą bez względu na wszystko, o tyle inne mogą nie zawsze mieć sens w Twojej walizce. Na przykład, środek odstraszający owady jest bardzo przydatny, jeśli planujesz podróż do obszarów suchych, które są bardzo popularne wśród tych małych bestii. Kilka rozwiązań może być zatem utrzymywane w cieple w szufladach łazienkowych, gdy pogoda w miejscu docelowym nie jest z nimi zgodna.

Dostosowywane tuby do samodzielnego napełniania.

Mimo że większość marek kosmetycznych przyjęła rozmiary podróżne, niektóre produkty mogą prześlizgnąć się przez szczeliny i nie występować w kilku rozmiarach. W tym przypadku są to puste tuby, które można po prostu wypełnić niezbędnymi w podróży rzeczami. Te przezroczyste butelki mają zwykle 100 ml i są przechowywane w zatwierdzonym na lotnisku etui zapinanym na zamek błyskawiczny. Tak więc, jeśli chcesz użyć dużej butelki żelu pod prysznic, którą masz leżącą w domu, te pojemniki są świetną alternatywą. Koniec z niepotrzebnym i zagraconym bagażem.

Przewidywane zestawy podróżne.

Aby maksymalnie ułatwić Ci życie, niektóre marki kosmetyczne przygotowały dla Ciebie zestawy podróżne. Dzięki temu zgodnie z przepisami obowiązującymi na większości lotnisk już teraz można spodziewać się w przedziałach kombinacji akcesoriów kosmetycznych lub produktów pielęgnacyjnych w dostosowanych formatach.

Zawsze kusi nas, by spakować jak najwięcej kosmetyków do pielęgnacji ciała, włosów i twarzy. Jeśli czujesz potrzebę zrobienia sobie makijażu w każdej restauracji na kempingu, całkowicie to rozumiemy! Jeśli jesteś częścią zespołu „Chcę zabrać wszystkie moje produkty kosmetyczne”, zestaw podróżny będzie Twoim sprzymierzeńcem na całe życie!