JAK ODBLOKOWAĆ KREATYWNOŚĆ DZIĘKI PISANIU?

Sekret polega na tym, aby w ciągu 15 minut i na trzech stronach A4 napisać wszystko, co przechodzi przez nasze głowy, od razu, jak w strumieniu świadomości, bez filtrów i autocenzury. Nie dla korzystania z komputera lub tabletu. Poranne strony należy pisać ręcznie. Pióro i papier, zatem do tej praktyki, która, wykonywana codziennie z dyscypliną, służy uwolnieniu kreatywności.

Po co pisać rano?

Jak tylko się obudzisz, ego jeszcze trochę śpi i dlatego nie wpływa na nas tak jak przez resztę dnia. Gdy tylko się obudzimy, jesteśmy bardziej bezbronni wobec bodźców z zewnątrz i dlatego łatwiej jest przelewać na papier własne myśli.

Możesz pisać o wszystkim, ważne jest, aby nie oceniać wyniku. Często też, w tym strumieniu świadomości pojawiają się negatywne emocje, rzeczy, o których zwykle z trudem mówimy lub do których się nie przyznajemy.

Poranne strony dla rozwoju osobistego i kreatywności

Negatywne emocje raz wyrażone czarno na białym, dzięki bardzo prywatnemu i chronionemu aspektowi tej praktyki, proszą o analizę, wysłuchanie. To sprawia, że ​​poranne strony są użytecznym narzędziem do poznania samego siebie. Taką praktykę często porównuje się do formy medytacji, która uwalnia umysł od bezużytecznych i szkodliwych myśli oraz wymaga cierpliwości i wytrwałości.

Po napisaniu możesz z nimi robić, co chcesz, nawet spalić i nie musisz się martwić o ich poprawianie.

Znajdź w sobie artystę

Zwolennicy takiej zasady to bardzo często również artyści. Nie ukrywają rezultatów takiej porannej jogi dla umysłu. To także sposób na przełamanie swojej niepewności. Po pewnym czasie stosowania takiej praktyki kreatywności się wzmacnia, pomysłów jest coraz więcej. Ale również my sami rozpoczynamy dzień z lżejszym umysłem.

Poznaj świat technologii i zobacz jaką rewolucję w pisaniu szykuje dla świata Elon Musk https://telewizjacentrum.pl/pisanie-za-pomoca-mysli-czy-to-mozliwe/