7 POMYSŁÓW NA RECYKLING FUSÓW Z KAWY

Fusy z kawy można poddawać recyklingowi na wiele różnych sposobów. Przeczytaj, dlaczego nie powinieneś ich wyrzucać. Oprócz tego, że jest koniecznością w naszych czasach, kawa ma również szereg korzyści zdrowotnych. Ale co zrobić z fusami, które często lądują bezpośrednio w koszu lub, co gorsza, w zlewie kuchennym?

Oto 7 sposobów na wykorzystanie fusów z kawy:

  1. Zadbaj o rośliny

Fusy z kawy są dobre dla gleby, ponieważ są bogate w minerały. Używaj ich do nawożenia roślin w domu, ogrodzie i warzywniku dodając je do kompostu lub rozrzucając na glebie. Nie tylko wzbogacą ją w przydatne substancje, ale także ochronią rośliny przed mrówkami, robakami i ślimakami.

  1. Wyeliminuj zapachy

Włóż kawę do lodówki, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Wystarczy umieścić go w filiżance lub małym otwartym pojemniku. Możesz użyć tej samej metody w samochodzie: wypełnij stopę starej pary rajstop – lub siatki konfetti – kładąc kawę i zawiąż ją wstążką.

  1. Naturalny materiał ścierny

Jak usunąć resztki jedzenia z garnków? Spróbuj je usunąć, układając kawę: wlej trochę do garnka, dodaj gorącą wodę, natrzyj i spłucz. Aby mieć gotowy produkt, wymieszaj go w butelce z płynem do naczyń.

  1. Świece do kawy

Z fusów z kawy można zrobić oryginalne świece zapachowe DIY. Instalacja musi być dokładnie sucha przed użyciem. Napij się kawy i pozwól jej wyschnąć; powoli dodawać oliwę, starając się uzyskać kremową i łatwą do rozsmarowania mieszankę. Jeśli zostanie, trzymaj w lodówce w szczelnym słoiku nie dłużej niż trzy dni i używaj w temperaturze pokojowej.

  1. Zabieg antycellulitowy

Wydaje się, że fusy z kawy są również przydatne w walce ze skórką pomarańczową. Jeśli chodzi o peeling „zrób to sam”, wymieszaj kawę z oliwą z oliwek. Możesz dodać miód, jogurt naturalny lub krem ​​do ciała. Masuj mieszankę przez około 10 minut okrężnymi ruchami, a następnie owiń leczone miejsca folią spożywczą i pozostaw na około 20/30 minut. Zabieg należy powtarzać kilka razy w tygodniu i musi mu towarzyszyć regularna aktywność sportowa i zdrowa dieta.

  1. Okłady do włosów

Aby przeciwdziałać łupieżowi i stymulować wzrost włosów, wmasuj fusy z kawy w skórę głowy przez co najmniej pięć minut. Z fusów kawowych możesz również robić kompresy, aby je wzmocnić lub przyciemnić.