Gdzie parkować w centrum Krakowa?

Gdzie można zostawić samochód w centrum Krakowa? Te pytanie zadają sobie nie tylko mieszkańcy stolicy Małopolski, ale również osoby przyjeżdżające tu w celach turystycznych lub służbowych.

Parkowanie w centrum Krakowa – jakie problemy mają kierowcy?

Kraków znajduje się w gronie najbardziej zakorkowanych polskich miast. Z każdym kolejnym rokiem przybywa tu samochodów. W samym tylko centrum kierowcy tracą średnio ok. 40 minut na znalezienie miejsca, gdzie można zostawić auto – nie zawsze jednak poszukiwania uwieńczone są sukcesem, co skutkuje pozostawianiem pojazdów na chodnikach czy trawnikach. Z tego też względu wysoko w cenie są rozwiązania, które przyczyniają się do rozładowania natężenia ruchu. Mowa tu m.in. o płatnych parkingach.

Parkowanie w centrum Krakowa – gdzie najlepiej?

Chcąc zostawić samochód w centrum Krakowa, należy zacząć od znalezienia odpowiedniego płatnego parkingu. Kluczowymi przesłankami przy jego wyborze są lokalizacja, ilość miejsc oraz stawki za postój. Warto sprawdzić obsługiwany przez Grupę Interparking podziemny parking. Centrum-Kraków to jego usytuowanie. Znajduje się on w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Czynny jest przez całą dobę przez wszystkie dni w tygodniu. Do dyspozycji kierowców jest tutaj 600 miejsc postojowych. Obiekt jest wyposażony w automatyczne kasy, w których można płacić zarówno kartą, jak i gotówką. Kierowca ma również pewność, że jego auto będzie dobrze chronione przed kradzieżą czy uszkodzeniami, co zapewniają interkomy, kamery monitorujące oraz stały nadzór ochrony budynku.

Parkowanie w centrum Krakowa – dlaczego warto korzystać z podziemnych parkingów?

Podziemne parkingi w centrum Krakowa to strzał w dziesiątkę. Są duże i wygodne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Nie ingerują w miejski krajobraz, a przestrzeń nad nimi da się zagospodarować na różne sposoby. Dodatkowym ułatwieniem dla klientów jest opcja rezerwacji miejsca postojowego online, a także możliwość wykupienia abonamentu. Trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami korzystania z parkingu.