Sofa chesterfield z funkcją spania do małego salonu

 

Piękne, eleganckie i stylowe meble w brytyjskim stylu nie tylko mogą być ozdobą salonu, ale także praktycznym wyposażaniem mieszkania. Fotel chesterfield nada unikatowego wyrazu biblioteczce a sofa chesterfield z funkcją spania idealnie będzie pasować do małego salonu.

O pięknie mebli chesterfield nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy spojrzenie na piękne linie, charakterystyczne, modne pikowania, wyraziste kolory by się w meblu zakochać. Warto jednak wspomnieć o jej praktycznym aspekcie.

Rozkładana sofa chesterfield z funkcją spania


sofa chesterfield march z funkcją spania (fot. polskie-chesterfieldy.pl)

Pierwotnie kanapa chesterfield służyła do siedzenia i spotkań przy kawie. Nie wykorzystywano ich do spania, a już z całą pewnością nie zastępowały łóżka. Miały pełnić głównie funkcję ozdobną w arystokratycznych salonach. Z czasem sytuacja się zmieniła. A projektanci widząc zapotrzebowanie na praktyczne rozwiązania wzbogacili kanapę chesterfield o użyteczne funkcje, w tym przede wszystkim o funkcję spania i pojemnik na pościel.

Sofa chesterfield z funkcją spania do mniejszych pomieszczeń


Sofa chesterfield London plus 2 rozkładana (fot. polskie-chesterfieldy.pl)

Wydawać by się mogło, że chesterfieldy to meble, które potrzebują dużych przestrzeni. Tak jednak nie jest, bo w ofercie są modele mniejsze i dodatkowo część z nich się rozkłada. Jest to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla właścicieli przytulnych, mniejszych mieszkań. Dzięki temu sofę można wykorzystać podczas przyjazdów gości jako dodatkowe miejsca do spania, a w trakcie seansów telewizyjnych wygodnie się wyciągnąć na kanapie całą rodziną.

Chesterfield sofa z funkcja spania codziennego

Sofa chesterfield canon z funkcją spania codziennego (fot. polskie-chesterfieldy.pl)

Na szczególną uwagę zasługuje sofa z funkcją spania codziennego. W dzień pełni rolę ozdoby wnętrza, a w nocy staje się wygodnym łóżkiem. Mebel jest wyposażony w wygodny materac o grubości 11 cm, który posiada dodatkowo sprężyny bonellowe. Dzięki temu komfort spania jest naprawdę wysoki. Takie rozwiązanie sprawi, że właściciele niewielkich mieszkań nie będą musili rezygnować z eleganckich stylowych mebli na korzyść wygody i praktyczności.

Sofy z pojemnikiem na pościel

Część modeli posiada także pojemniki na pościel, co jest niezwykle przydatne, a przestrzeń wewnątrz mebla może zostać praktycznie wykorzystana. Sofa dodatkowo wyposażona w funkcję spania sprawi, że mebel staje się wielofunkcyjny

Kupując mebel często oceniamy go nie tylko pod kątem tego, jak wygląda (chociaż niewątpliwie jest to ważna kwestia), ale także jego praktyczności. I jak widać meble chesterfield mają wiele do zaoferowania. Sofa chesterfield z funkcją spania to idealne rozwiązanie dla ludzi ceniących i piękno i praktyczność.