Przycinanie traw ozdobnych – wskazówki i porady

Przycinanie traw ozdobnych – wskazówki i porady – to ważny etap prac każdego ogrodnika, który posiada trawy ozdobne w swoim ogrodzie. Cięcie traw wymaga odpowiednich narzędzi oraz wiedzy, którą warto zdobyć. Przekonaj się, jak ciąć trawy ozdobne oraz kiedy pielęgnować określone gatunki traw.

Trawy ozdobne, czyli piękny i efektowny dodatek w twoim ogrodzie!

Trawy są bardzo zwiewne oraz efektownie wypełniają znajdującą się w ogrodzie przestrzeń. Jeśli tylko w odpowiedni sposób się o nie zadba, wówczas mogą stanowić piękną ozdobę na długie lata. Żeby zadbać o ich wygląd i kondycję, niezbędnym elementem staje się konieczność ich regularnego przycinania. Najkorzystniejszym terminem na wykonanie tego zadania okazuje się być wiosna. Niektórzy ogrodnicy przycinają trawy na jesień, jednak nie to zbyt dobre dla ich kondycji oraz zimowania. Można bowiem narazić je na przemarznięcie.

Jak przycinać trawy ozdobne?

Trawy przycinamy na nie więcej niż 10 cm nad ziemią. Zbyt mocne cięcie może bowiem doprowadzić do uszkodzenia pojawiających się w tym okresie młodych pędów. W przypadku większych traw można wcześniej związać je, w podobny sposób jak wiąże się snopki zboża. Taki sposób pozwala szybciej i zdecydowanie łatwiej zebrać ścięte źdźbła. Z kolei stare i wysokie trawy mogą charakteryzować się szeroko rozrośniętymi kępami. W tym przypadku żeby ułatwić sobie pracę, najlepiej skorzystać z pomocy drugiej osoby. Starsze okazy ścina się również nieco wyżej. Wysokość powinna wynosić wówczas około 20 cm nad ziemią. Cięcie traw ozdobnych pozwala na zachowanie ich pięknego wyglądu.

Wysokiej jakości nasiona i akcesoria do ogrodu

Uprawa traw ozdobnych wiąże się z koniecznością zakupu wysokiej jakości nasion. Nasiona traw nabyć można w ofercie sklepu internetowego egarden.pl. Asortyment zawiera specjalne mieszanki traw, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane na tereny suche, bardziej nasłonecznione lub zacienione. Wybór odpowiednich nasion pozwala cieszyć się piękną roślinnością, niezależnie od typu ogrodu oraz jego położenia. Dodatkowo w ofercie znaleźć można również nasiona warzyw, takich jak ogórek, pomidor, papryka, kapusta lub kalarepa. Do ich zasiania niezbędna będzie również ziemia do warzyw, która jest podstawą dobrych i zdrowych plonów. Można ją nabyć w wariancie klasycznym lub bio. Podłoże zapewnia optymalny wzrost warzyw i gwarantuje wysokie zbiory. Najlepszej jakości produkty, a także właściwa dbałość i pielęgnacja ogrodu, jest kluczem do uzyskania satysfakcjonujących efektów.